- Reklama -
9.5 C
Szamotuły
czwartek, 23 marca, 2023

Pijany kierowca staranował ogrodzenie i wjechał na podwórko!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych na ulicy Szczuczyńskiej w Szamotułach.

Z relacji świadka zdarzenia wynika, że około godziny 17:00, kierujący Fordem Mondeo mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, staranował płot, ozdobne drzewka oraz wjechał na teren prywatnej posesji.


- Reklama -

Aktualizacja

sierż. sztab. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach potwierdziła, że kierowca miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach, st.kpt. Przemysław Chojan tak opisuje wczorajsze zdarzenie: Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach informacje o zdarzeniu na ul. Szczuczyńskiej otrzymało od dyżurnego Policji w Szamotułach o godzinie 17.13. Do zdarzenia zadysponowano 2 samochody ratownicze z JRG PSP w Szamotułach.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył czołowo w ogrodzenie i wjechał dalej na teren posesji. Kierujący samochodem znajdował się poza pojazdem. Przez Zespół Ratownictwa Medycznego został zabrany na obserwację do szpitala.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w pojeździe, pomocy w przemieszczeniu go na
samochód pomocy drogowej oraz sorpcji oleju, który wyciekł z uszkodzonego samochodu. W działaniach trwających 1,5 godziny udział
brało 8 strażaków PSP.

[Best_Wordpress_Gallery id=”105″ gal_title=”Szczuczynska posesja”]

fot. Zdzisław Frąckowiak

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe