- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Sprzątanie Świata

Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach bierze udział w 23 edycji akcji Sprzątania Świata – Polska.

Sprzątanie Świata to najpowszechniejsza w naszym kraju wolontariacka akcja na rzecz poszanowania środowiska. Odbywa się ona co roku, a biorą w niej udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. Wszyscy, którzy wiedzą, że o środowisko trzeba dbać. Jak co roku, tak i w tym udział w tej akcji wzięli uczniowie klas I naszego gimnazjum. Tegoroczna edycja Sprzątania Świata – Polska 2016 ruszyła pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. 23 edycja kampanii skoncentrowana była na unikaniu tworzenia śmieci, powtórnym wykorzystywaniu rzeczy, aby jak najpóźniej stały się odpadami, oraz na właściwym postępowaniu z nimi.

Całą akcję w szkole rozpoczęto rano 16.09.2016 roku w piątek pogadanką, w której wymieniono główne jej przesłanki. Następnie uczniowie z zachowaniem odpowiednich  środków bezpieczeństwa pozbierali śmieci w wyznaczonych miejscach. Podczas wydarzenia udało się uprzątnąć: skwer naprzeciwko poczty, promenadę w Parku Zamkowskim oraz uzbierać ok.180 kg śmieci.

- Reklama -

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko! Inicjuj działania, dzięki którym rzeczy można „podać dalej”, aby nie stały się odpadami po jednorazowym użyciu.

Zdjęcia: Robert Kalisz
 Tekst: Bernadeta Werner

 

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe