- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Specjaliści ProfiAuto bezpłatnie sprawdzą twój samochód

„Czy mój samochód jest gotowy na wakacje?”- to pytanie, które latem powinien sobie zdać każdy kierowca planujący udać się na wakacyjny urlop autem. Teraz każdy kto przyjedzie w czwartek, 10 sierpnia, w godzinach 10-16 na rynek w Szamotułach, będzie miał okazję za darmo sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Na stanowisku PitStop specjaliści z ProfiAuto i firmy Mokar – lokalnego dystrybutora części motoryzacyjnych, skontrolują stan i działanie elementów wpływających na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Odpowiednie ustawienie świateł, sprawdzenie stanu akumulatora, wycieraczek, ogumienia czy dysz spryskiwaczy to elementy, które kierowcy powinni kontrolować niezależnie od pory roku. Ale to właśnie latem pokonujemy dłuższe trasy samochodem, korzystamy częściej z klimatyzacji i urządzeń elektronicznych w wyniku czego poszczególne podzespoły ulegają szybszej eksploatacji. Niezależnie od umiejętności kierowcy, najważniejsze znaczenie dla bezpieczeństwa ma stan techniczny pojazdu. Dokładne sprawdzenie parametrów wpływających na ekonomię długiej trasy, to pierwszy krok do bezawaryjnej i spokojnej podróży. Właśnie na bezpieczeństwo podróżujących chcą zwrócić uwagę eksperci, którzy będą za darmo badać stan techniczny samochodów mieszkańców Szamotuł.

- Reklama -

Przed każdą dłuższą podróżą powinniśmy dokładnie sprawdzić czy tarcze i klocki hamulcowe nie uległy zużyciu, uzupełnić płyny eksploatacyjne i zadbać o odpowiednie ciśnienie w oponach. Biorąc udział w akcji, chcemy przekonać kierowców, aby do codziennej rutyny związanej z obsługą pojazdu włączyli również kontrolę tych elementów, których stan znacząco wpływa na bezpieczeństwo podróży  – mówi Michał Karwacki, z firmy Mokar, lokalnego organizatora akcji.

ProfiAuto PitStop to okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na najmłodszych miłośników motoryzacji czekać wiele zabawy, m.in. dmuchańce i zabawy, oraz darmowa wata cukrowa. Na pozostałych uczestników biorących w akcji również przewidziano wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, OSRAM i VARTA oraz MOKAR.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe