- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Rzeźby z XI pleneru zdobią Szamotuły [ZDJĘCIA]

W niedzielę zakończył się XI Plener Rzeźbiarski „Wielki Powrót Rzeźb”, a już w poniedziałek drewniane figury trafiły na swoje miejsca docelowe.

Plener rzeźbiarski zakończył się w niedzielę, 28 sierpnia, podczas Jarmarku Szamotulskiego. Tegorocznym tematem pleneru były zwierzęce postaci z bajek oraz zwierzęta, które możemy spotkać w naszych parkach.

W poniedziałek rzeźby przetransportowano z Parku Zamkowego do lasku przy ulicy Leśnej oraz na Skwer Maksymiliana Ciężkiego. Na skwerze postawiono trzy rzeźby w formie ławek. Warto przypomnieć, że znajdują się tam również rzeźby z plenerów, które odbyły się w 2014 i 2016 roku. Te z 2014 roku są już niestety w nie najlepszym stanie.

- Reklama -
Rzeźby przetransportowano na Skwer Maksymiliana Ciężkiego i do Parku Zamkowego dzień po zakończeniu pleneru. (Fot. UMiG Szamotuły)

Autorami rzeźb są Jolanta Kędzierska (Łuków), Viktoria Popowa (Charków), Janusz Błażejewski (Krzywa), Mariusz Opoka (Chodel), Stanisław Panfil (Mogilno), Piotr Staszak (Brudzew), Jakub Staszak (syn pana Piotra, Brudzew) i Krzysztof Wiza (Osowo). 

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe