- Reklama -
14.1 C
Szamotuły
wtorek, 27 września, 2022

Rzeźby z XI pleneru zdobią Szamotuły [ZDJĘCIA]

W niedzielę zakończył się XI Plener Rzeźbiarski „Wielki Powrót Rzeźb”, a już w poniedziałek drewniane figury trafiły na swoje miejsca docelowe.

Plener rzeźbiarski zakończył się w niedzielę, 28 sierpnia, podczas Jarmarku Szamotulskiego. Tegorocznym tematem pleneru były zwierzęce postaci z bajek oraz zwierzęta, które możemy spotkać w naszych parkach.

W poniedziałek rzeźby przetransportowano z Parku Zamkowego do lasku przy ulicy Leśnej oraz na Skwer Maksymiliana Ciężkiego. Na skwerze postawiono trzy rzeźby w formie ławek. Warto przypomnieć, że znajdują się tam również rzeźby z plenerów, które odbyły się w 2014 i 2016 roku. Te z 2014 roku są już niestety w nie najlepszym stanie.

Rzeźby przetransportowano na Skwer Maksymiliana Ciężkiego i do Parku Zamkowego dzień po zakończeniu pleneru. (Fot. UMiG Szamotuły)
- Reklama -

Autorami rzeźb są Jolanta Kędzierska (Łuków), Viktoria Popowa (Charków), Janusz Błażejewski (Krzywa), Mariusz Opoka (Chodel), Stanisław Panfil (Mogilno), Piotr Staszak (Brudzew), Jakub Staszak (syn pana Piotra, Brudzew) i Krzysztof Wiza (Osowo). 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe