- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Rusza pierwszy etap przebudowy parkingu przy szpitalu w Szamotułach

W czwartek, 4 października, rozpoczną się prace związane z budową nowego parkingu przy SPZOZ Szamotuły. W związku z powyższym nastąpią ograniczenia zarówno w liczbie miejsc parkingowych na terenie szpitala, jak i dojazdu od ulicy Dworcowej. Wjazd na teren szpitala możliwy będzie tylko od ul. Sukienniczej. Władze Szpitala proszą mieszkańców, aby w miarę możliwości ograniczyli poruszanie się autami po terenie szpitala. Zakończenie I etapu prac przewidywane jest ok. grudnia 2018.

Parking powstanie od strony ulicy Dworcowej, w pierwszym etapie zostanie wykonanych około 40 miejsc. Docelowo parking będzie miał objętość 110 miejsc parkingowych. Całość terenu będzie utwardzona, znajdą się także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca został wyłoniony w przetargu.

- Reklama -

Przebudowa parkingu jest jednym z elementów naszej strategii inwestowania w infrastrukturę i sprzęt. Po nowej drodze dojazdowej, przyszedł czas na parking – mówi Dyrektor SP ZOZ Remigiusz Pawelczak. – Jest to również odpowiedź na wzrost liczby pacjentów, a co za tym idzie także odwiedzających nasz szpital. Przypominam, że w 2017 roku po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy poziom 200 tysięcy wizyt – dodaje Dyrektor Pawelczak.

Koszt parkingu wyniesie 384 tysiące złotych z czego 200 tysięcy zostanie pokryte z budżetu Powiatu Szamotulskiego, pozostałą część zapłaci szpital. Samorząd powiatowy przeznaczył w zeszłym roku na cele inwestycyjne szpitala ponad 6,5 mln zł. Sam SP ZOZ wsparł realizację zadań inwestycyjnych kwotą blisko 1,5 mln zł.

– W ostatnich latach w szamotulskim szpitalu zostało przeprowadzonych wiele inwestycji, które w znaczący sposób poprawiły komfort pacjentów i odwiedzających szpital, a także dostęp do usług medycznych mieszkańców powiatu szamotulskiego – podkreśla Józef Kwaśniewicz, Starosta Szamotulski. – Przebudowa parkingu jest istotnym elementem większej strategii inwestycyjnej, której efekty będą służyć mieszkańcom przez długie lata  – podsumowuje Starosta.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe