- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Podstawowe zasady bezpieczeństwa były tematem spotkania policjantów z przedszkolakami z Szamotuł. W trakcie spotkania mundurowi rozdali maluchom odblaski, aby zawsze były widoczne na drodze.

W miniony wtorek (25 września br.) dzielnicowy z policjantką z Szamotuł oraz funkcjonariusz z Wronek spotkali się z maluchami z Przedszkola Miś w Szamotułach. Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Edukacja w tym zakresie jest ważna już w wieku przedszkolnym – im wcześniej dzieci będą wiedziały jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach, tym lepiej.

- Reklama -

Podczas wtorkowego spotkania policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci przećwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, a także otrzymały od policjantów odblaski, aby każdy kierowca mógł ich szybko dostrzec na drodze.

Mundurowi omówili też z maluchami zasady zachowania się wobec osób nieznajomych. Po spotkaniu było widać, że część małych dzieci jest jeszcze ufna wobec osób obcych, dlatego tak istotna jest rozmowa z nimi na ten temat i przestrzeganie ich jak powinny się zachować gdy są zaczepiane przez nieznajomego.

Na zakończenie spotkania wszystkie maluchy zapoznały się z policyjnym wyposażeniem oraz mogły zasiąść za kierownicą radiowozu, co z pewnością dla uczestników spotkania było największą atrakcją.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe