- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Rozstrzygnięto przetarg na budowę parkingu przy dworcu PKP. Targowisko musi jeszcze poczekać.

W minionym tygodniu udało się rozstrzygnąć przetarg na zadane pod nazwą „Zwiększenie integracji różnych form transportu wraz z poprawą dostępu do transportu publicznego poprzez rozbudowę systemu zintegrowanego węzła przesiadkowego na terenie miasta Szamotuły”.

Na terenach przy dworcu PKP ma powstać m.in. około 150 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, ciągi pieszo rowerowe i drogi manewrowe. Zadanie wykona Przedsiębiorstwo Drogowe GRAEB z Pniew. Koszt prac to ponad 2,9 mln zł. Termin na zrealizowanie inwestycji to koniec października przyszłego roku. Więcej informacji na ten temat: Ruszył przetarg na przebudowę terenów przy dworcu PKP. Koniec problemów z parkowaniem?

Targowisko musi poczekać

- Reklama -

Pod koniec sierpnia unieważniono przetarg na przebudowę targowiska miejskiego w Szamotułach. W przetargu wpłynęły wprawdzie dwie oferty – najtańsza firmy GRAEB za ponad 3,6 mln zł., obie jednak znacznie przekroczyły budżet na realizację tej inwestycji, który wynosi 2,2 mln zł. W miniony piątek ogłoszono kolejny przetarg, czekamy na jego rozstrzygnięcie. Więcej informacji na temat przebudowy targowiska: Ogłoszono przetarg na przebudowę targowiska miejskiego.

 

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe