- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Ruszył przetarg na przebudowę terenów przy dworcu PKP. Koniec problemów z parkowaniem?

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił przetarg na „Zwiększenie integracji różnych form transportu wraz z poprawą dostępu do transportu publicznego poprzez rozbudowę systemu zintegrowanego węzła przesiadkowego na terenie miasta Szamotuły”.

Inwestycja będzie prowadzona m.in. na placu przy dworcu PKP, który miasto nabyło kilkanaście miesięcy temu. Już w zeszłym roku pojawiły się zapowiedzi, że ma tam powstać parking na miarę XXI wieku, który rozwiąże problemy z parkowaniem w tym miejscu.

- Reklama -

Projekt ma na celu utworzenie infrastruktury komunikacyjnej, która zintegruje transport samochodowy, rowerowy oraz pieszy. Na obecnie niezagospodarowanym placu ma powstać około 150 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, ciągi pieszo rowerowe i drogi manewrowe. Pojawią się również tablice informacyjne, kosze na śmieci, ławki, wiata rowerowa oraz stojaki na około 20 rowerów. Parking ma być oświetlony i monitorowany, zostanie wyposażony w system informujący o dostępności wolnych miejsc parkingowych. W ramach inwestycji powstanie droga dojazdowa z ulicy Dworcowej.

Całość ma zostać dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zainstalowana zostanie tablica informacyjna w języku Braille’a, tablica tyflograficzna oraz płyty prowadzące.

Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu, inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października przyszłego roku.

Mapka orientacyjna (UMiG)
Projekt nowego parkingu przy dworcu PKP (UMiG)

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe