- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Rozstrzygnięto konkurs „Odblaskowo – Bezwypadkowo” [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek wybrano najlepsze prace konkursu „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO”. Obrazek wykonany rzez zdobywcę pierwszego miejsca będzie widniał na odblaskach, które trafią do pierwszoklasistów z terenu powiatu szamotulskiego.

Do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wpłynęło blisko 300 prac na konkurs pod hasłem „Odblaskowo-Bezwypadkowo”. Konkurs, zorganizowany w ramach wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach i Starostwa Powiatowego w Szamotułach przeznaczony był dla pierwszoklasistów z terenu powiatu szamotulskiego. Zadaniem, jakie stanęło przed dziećmi było wykonanie projektu na logo odblasku.

Wczoraj komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu stanęła przed trudnym wyborem zwycięzcy konkursu. Projekt musiał nadawać się na „przeniesienie” na odblask.

- Reklama -

Po burzliwych obradach, wyniki konkursu prezentują się następująco:

Miejsce I – Julia Woźniak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach

Miejsce II- Jeremiasz Klak, Iga Bugaj, Szkoła Podstawowa w Bytyniu

Miejsce III- Nikola Łastkowska, Szkoła Podstawowa w Chełmnie

Wyróżnienia:

Gracjan Ćwikła, Szkoła Podstawowa w Biezdrowie

Kaja Grześków, Szkoła Podstawowa w Obrzycku

Julia Bartosik, Szkoła Podstawowa w Ostrorogu

Nikodem Kaszkowiak, Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie

Zofia Stasierowska, Szkoła Podstawowa w Otorowie

Przemysław Kiecona, Szkoła Podstawowa w Przyborowie

Franciszek Kasperek, Szkoła Podstawowa w Brodziszewie

Natalia Meyer, Szkoła Podstawowa w Baborowie

Wiktor Skrzypczak, Szkoła Podstawowa w Grzebienisku

Wiktor Werner, Szkoła Podstawowa w Pniewach

Karol Nowak, Szkoła Podstawowa w Nojewie

Zofia Walentynowicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach

Oliwia Woszczak, Szkoła Podstawowa w Chojnie

Zuzanna Malinowska, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

W ramach całej akcji wyprodukowane zostaną odblaski z obrazkiem zaprojektowanym przez Julię Woźniak. Odblaski zostaną przekazane wszystkim pierwszoklasistom z terenu powiatu szamotulskiego.

Dodatkowo, wszyscy uczniowie klas pierwszych ze szkół, z których dzieci zajęły miejsca od I do III, otrzymają kamizelki odblaskowe.

Niebawem, w ramach akcji „Odblaskowo- Bezwypadkowo”, policjanci ogłoszą jeszcze jeden konkurs- na pracę plastyczną pod hasłem „ Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa”. Również w tym przypadku osoby, które zajmą miejsca od I do III mogą zdobyć dla wszystkich pierwszoklasistów ze swojej szkoły kamizelki odblaskowe (w przypadku zajęcia miejsca I-III przez uczniów tej samej szkoły w dwóch konkursach kamizelki nie sumują się).

W tym roku, z uwagi na panującą epidemię i wprowadzone w związku z tym obostrzenia, może nie być możliwości przeprowadzenia indywidualnych pogadanek w szkołach przez policjantów oraz zorganizowania uroczystego finału akcji. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, zarówno odblaski dla dzieci, kamizelki odblaskowe, jak i nagrody dla zwycięzców konkursów będą mogły być odebrane bezpośrednio w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach lub zostaną przekazane za pośrednictwem dyrekcji szkół.

Zakończenie całej akcji „Odblaskowo- Bezwypadkowo” przewidywane jest jak zwykle na początek kolejnego roku kalendarzowego.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe