- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej Piaskowo – Kępa

W dni dzisiejszym rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej prowadzącej z Piaskowa do Kępy.

Budowa wiąże się z utrudnieniami w ruchu pojazdów. Urząd Miasta i Gminy poinformował, że na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 184 do torów kolejowych wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Całkowity koszt budowy ścieżki oszacowano na 1 387 550,00 zł, z czego 1 148 553,99 zł to kwota dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Reklama -

Początek drogi zaprojektowano w Piaskowie, przy skrzyżowaniu z ulicą Leśną. Odcinek do trasy Szamotuły – Poznań będziemy musieli pokonać dotychczasową trasą. W tym miejscu zaplanowano także budowę parkingu typu Bike&Ride (wyposażonego w zadaszoną wiatę na rowery i stojaki rowerowe). Znajdzie się tu tablica informacyjna LED oraz tablica tyflograficzna.

Ścieżka zakończy się na ulicy Jarzębinowej w Kępie. Co ciekawe, zostanie ominięty łuk drogi przed skrzyżowaniem w Kępie, droga pobieganie prosto, przez dotychczasowe grunty rolne.

W ramach prac powstanie również oświetlenie drogowe LED oraz wiata przystankowa. Nowością będzie oznakowanie drogi, które pokryte będzie nawierzchnią fluorescencyjną zwiększającą czytelność znaków po zmroku.

Prace mają zakończyć się pod koniec listopada 2019 roku.

Pierwsze prace przy budowie ścieżki rowerowej Piaskowo – Kępa (fot. Łukasz Mikołajczak)

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe