- Reklama -
0.2 C
Szamotuły
sobota, 10 grudnia, 2022

Robert Czerniak w Szamotułach

W niedzielę 8 kwietnia 2018r. w ramach programu resocjalizacji ,Rowerem śladami patriotów ziemi szamotulskiej walczących o niepodległość”, w szamotulskim areszcie gościł podróżnik Robert Czerniak ps. „Dzikus”, współautor książki „Podróże do granic”.

W trakcie spotkania podróżnik opowiedział o swoim synu Joachimie i jego walce z nowotworem mózgu. Przedstawił prezentację z podróży rowerowej po Australii, w trakcie której wraz z synem pokonali dystans blisko 10.300 km. W tym miejscu należy zaznaczyć, że wyprawę odbył z synem, u którego kilka lat wcześniej stwierdzono nowotwór mózgu i który po operacji wylądował na wózku inwalidzkim, sparaliżowany. Jednak dzięki wsparciu swojego ojca ponownie nauczył się chodzić. Ta wielka determinacja i upór stała się początkiem kolejnej podróży, tym razem tej najważniejszej – wgłąb siebie w walce z lękami i słabościami. O tym jak można pokonywać bariery i jak silny może być każdy człowiek, „Dzikus” podkreślał na każdym etapie prelekcji. Jak sam przyznał, w swych podróżach nie zapomina o tym kim jest i skąd pochodzi. W trakcie podróży towarzyszyła mu flaga narodowa, która dumnie powiewała na każdym kilometrze pokonywanego dystansu.

Spotkanie z podróżnikiem ukazało autorytet i patriotę szerzącego polskość poza granicami kraju. Mówiąc o swych rowerowych przygodach, dalekich podróżach i walce z nowotworem syna, „Dzikus” dał przykład przekraczania własnych granic, siły woli i motywacji do zmiany dotychczasowego trybu życia.

- Reklama -

Źródło: Areszt Śledczy w Szamotułach (tekst: por. Konrad Polak, mjr Patrycja Piwowarczyk; zdjęcia: por. Konrad Polak)

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe