- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Region. Ktoś zaczepia dzieci przed szkołą? Sprawa została zgłoszona policji

W ostatnim czasie regularnie pojawiają się niepokojące sygnały o zaczepianiu dzieci przez nieznanego mężczyznę. Tym razem podobna sytuacja miała miejsce tuż za granicą gminy Szamotuły.

W piątek Szkoła Podstawowa w Cerekwicy poinformowała o niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce w tej miejscowości. Otrzymaliśmy POTWIERDZONĄ INFORMACJĘ, że dziś w godzinach popołudniowych na ulicy Piaskowej obok naszej uczennicy zwolniło czarne auto z zaciemnionymi szybami i po otwarciu okna nieznajomy mężczyzna siedzący za kierownicą zaczął namawiać uczennicę na podwózkę. Po zdecydowanej odmowie ruszył dalej – poinformowała placówka.

- Reklama -

Pod postem pojawiły się informacje, że do podobnych zdarzeń doszło m.in. w Rokietnicy. Natomiast w styczniu nieznany mężczyzna zaczepiał dziewczynkę przy placu zabaw w Podrzewiu.

Wszystkie zdarzenia zostały zgłoszone policji.

Szkoła przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa w Cerekwicy zaapelowała do rodziców i uczniów o zachowanie ostrożności, przypominając podstawowe zasady, do których powinny stosować się dzieci:

  • Jeśli jesteś zaczepiany/-ana przez nieznaną osobę, natychmiast powiadom o tym zdarzeniu rodziców lub opiekuna.
  • Nie przyjmuj od osoby nieznajomej słodyczy, zabawek, pieniędzy mimo namowy, nigdy nie można być pewnym czy osoba obca ma względem Ciebie dobre zamiary.
  • Nie ufaj obcej osobie, nie oddalaj się z taką osobą od miejsca zamieszkania, nawet jeśli będziesz przez taką osobę zachęcany i namawiany.
  • Nigdy nie wsiadaj do samochodu nieznajomej osoby, nawet jeśli taka osoba proponuje ci podwiezienie do domu.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe