- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Publikacja „Granatowy porządek. Policja państwowa w powiecie szamotulskim 1919-1939” otrzymała tytuł „Najlepszej publikacji o Wielkopolsce za rok 2019” w konkursie organizowanym przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk

W poniedziałek odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2019.

Nagrodę w kategorii literatura popularnonaukowa i beletrystyka otrzymali Monika Romanowska-Pietrzak (Muzeum Zamek Górków), Wojciech Musiał i Mariusz Sołtysiak za książkę „Granatowy porządek. Policja Państwowa w powiecie szamotulskim 1919 – 1939”.

Jury w składzie: prof. Andrzej Gulczyński – Prezes PTPN, prof. Danuta Konieczka-Śliwińska, prof. Tomasz Mizerkiewicz, prof. Janusz Karwat, prof. Hanna Koćka-Krenz, prof. Piotr Korduba i dr Norbert Delestowicz spośród ponad 80 publikacji nadesłanych na konkurs nominowało 10 finalistów. W kategorii literatury popularnonaukowej najlepszą książką o Wielkopolsce wybrano publikację poświęconą historii szamotulskiej policji. W uzasadnieniu jury napisało „w naszym przekonaniu ta publikacja to niezwykle udany efekt regionalnych badań historycznych, prowadzonych poza akademickimi ośrodkami naukowymi, dochowujących wysokich standardów warsztatowo-źródłowych i edytorskich.[…] Publikacja ta zatem pomimo swego regionalnego tematu, wpisuje się w szerszy kontekst badań, nie tylko nad Wielkopolską, ale i nad dziejami państwa polskiego.” – informuje Muzeum Zamek Górków.

- Reklama -

Nagrodę laureatom wręczył Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, patron konkursu. Książkę wydano w nakładzie 500 egzemplarzy. Cały nakład został już wyprzedany.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe