- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Problemy finansowe operatora szamotulskich rowerów miejskich

Spółka Nextbike Polska, największy operator sieci rowerów miejskich w kraju, złożyła wniosek o upadłość. Nextbike jest operatorem m.in. Szamotuły Bike.

Jak poinformował na początku zeszłego tygodnia portal money.pl, z powodu pandemii koronawirusa, znacząco zmniejszyła się liczba osób korzystających z rowerów miejskich. Spadły też przychody z reklam. Nextbike zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz o ogłoszenie upadłości. Operator rowerów miejskich poprosił, aby wniosek o restrukturyzację był rozpatrywany w pierwszej kolejności.

– Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

- Reklama -

Kolejne problemy spadły na Nextibike w piątek. W dniu 22 maja 2020 r. Alior Bank S.A. dokonał wypowiedzenia spółce w całości wszystkich umów kredytowych o wartości 39,9 mln złotych. Podstawą wypowiedzeń jest stwierdzenie przez Alior Bank S.A. zagrożenia upadłością spółki w związku z utratą przez Nextbike zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Pomimo złożonych wypowiedzeń, Spółka zamierza podjąć rozmowy z Alior Bank S.A. w przedmiocie możliwości udziału Alior Bank S.A. w przyspieszonym postępowaniu układowym – poinformowało Nextbike Polska.

Co z Szamotuły Bike? Firma na razie uspokaja, że dla użytkowników nic się nie zmienia. Najbliższe tygodnie pokażą, czy spółka poradzi sobie z poważnymi kłopotami finansowymi.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe