- Reklama -
21.5 C
Szamotuły
niedziela, 28 maja, 2023

Prawie milion złotych dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach

W piątek, 8 grudnia 2017, Dyrektor Szpitala Powiatowego w podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę pożyczki w wysokości 928.281,03 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego wyposażenia do szpitalnej sterylizatorni. Ze względu na ekologiczny charakter inwestycji, aż 40% pożyczki zostanie umorzone.

W piątek, w południe odbyło się uroczyste podpisanie umowy między Dyrektorem SP ZOZ Szamotuły Remigiuszem Pawelczakiem a Prezesem WFOŚiGW Jolantą Ratajczak. Na mocy umowy szpitalowi zostanie przekazane 928.281,03 zł na zakup nowoczesnych urządzeń do sterylizatorni – m.in. zakup dwóch myjni-dezynfektorów, zakup dwóch sterylizatorów parowych, wózków wsadowych do mycia różnego rodzaju narzędzi chirurgicznych, suszarki do narzędzi, myjni ultradźwiękowej oraz komputera wraz z oprogramowaniem.

Szpitalna sterylizatornia jest miejscem, od którego w znacznej mierze zależy bezpieczeństwo pacjentów. To tutaj sterylizowane są narzędzia, sprzęt medyczny, czy materiały opatrunkowe, które na co dzień wykorzystywane są podczas operacji czy zabiegów. Nowe urządzenia, które planuje zakupić szamotulski szpital, znacznie skrócą proces sterylizacji, co usprawni pracę lekarzy i pielęgniarek. Będą też przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego dzięki niższej emisji dwutlenku węgla. To właśnie planowany pozytywny efekt ekologiczny jest czynnikiem, który zadecydował o tym, że WFOŚiGW zdecydował się na umorzenie aż 371.312,41 zł. Szpitalowi pozostanie tym samym do spłaty 556.968,62 zł.

- Reklama -

Bardzo mnie cieszy, że szamotulski szpital aktywnie poszukuje zewnętrznych środków na realizację kolejnych inwestycji. Dzięki dofinansowaniu podniesie się standard funkcjonowania tak ważnej dla bezpieczeństwa pacjentów szpitalnej jednostki. Beneficjentem tej inwestycji będą przede wszystkim nasi mieszkańcymówi Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, który był obecny podczas uroczystości podpisania umowy.
SP ZOZ Szamotuły zacznie spłatę pożyczki dopiero za rok i będzie ją spłacał przez kolejnych 14 lat.

Rozłożenie naszych zobowiązań wobec WFOŚiGW na tak długi okres oraz umorzenie znacznej części pożyczki sprawia, że raty nie zaburzą bieżącego funkcjonowania szpitala. Pozyskanie finansowania na nową sterylizatornię na tak korzystnych warunkach jest dla nas ogromnym sukcesem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie osobiste wsparcie i starania Starosty Józefa Kwaśniewicza, za co pragnę mu serdecznie podziękowaćpodkreśla Dyrektor SP ZOZ Remigiusz Pawelczak.

SP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe