- Reklama -
10 C
Szamotuły
czwartek, 23 marca, 2023

Lista poszukiwanych krótsza o 10 osób

W ostatnim czasie policjanci z terenu powiatu szamotulskiego zatrzymali w sumie 10 osób poszu-kiwanych. Czterech zatrzymanych było poszukiwanych na podstawie listów gończych. Teraz za-trzymani odbędą karę wymierzoną im wcześniej przez sąd.

Policjanci na bieżąco pracują nad zatrzymywaniem osób poszukiwanych. W ciągu ostatnich kilkunastu dni funkcjonariusze z terenu powiatu szamotulskiego zatrzymali w sumie 10 osób poszukiwanych. Powyższe zatrzymania miały miejsce od dnia 28 listopada do dnia 10 grudnia br.

- Reklama -

Zatrzymani przez miejscowych funkcjonariuszy od kilku miesięcy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości próbując uniknąć kar, które za popełnione przestępstwa wymierzył im sąd. Przy zatrzymaniach kilku poszukiwanych, nieoceniona okazała się pomoc policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy pomogli szamotulskim funkcjonariuszom w namierzeniu zatrzymanych.

Większość zatrzymań miało miejsce na terenie naszego powiatu. Policjanci zatrzymali poszukiwanych m. in. w Dusznikach, w Pniewach, w Ostrorogu, w Koninku, we Wronkach, w Nowej Wsi oraz w miejscowości Kępa.

Dziewięciu mężczyzn oraz jedna kobieta byli poszukiwani w związku z karą wymierzoną im za popełnienie przestępstw takich jak: oszustwa, jazda pojazdem w stanie nietrzeźwości, kradzieże, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Trafili do więzienia na okres od kilku miesięcy do około półtora roku.

Oprócz zatrzymań na terenie powiatu, szamotulscy poszukiwacze namierzyli dwie osoby w Poznaniu. Jeden z nich, to poszukiwany listem gończym 33-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, który ukrywał się praktycznie od początku roku. Kryminalni, którzy przeprowadzili skuteczne rozpoznanie operacyjne namierzyli go i zatrzymali na ul. Góreckiej w Poznaniu. Mężczyzna był poszukiwany za kradzieże. Teraz odbędzie karę 10 miesięcy więzienia.

Dodatkowo poszukiwacze pomogli w zatrzymaniu 35-latka poszukiwanego listem gończym za oszustwa. Mężczyzna był poszukiwany przez tutejszą jednostkę policji od września. Przy współpracy z szamotulskimi kryminalnymi, mężczyzna został zatrzymany 1 grudnia w Poznaniu przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

KPP w Szamotułach, fot. e-szamotuly.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe