- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Pracowity początek miesiąca dla strażaków z powiatu

Początek czerwca był bardzo pracowity dla strażaków z powiatu szamotulskiego, oprócz kilku groźnych wypadków, o których na bieżąco informowaliśmy brali też udział w wielu innych interwencjach.

 • 2.06.2017 godz. 22:00

Strażacy OSP Pniewy udali się dwoma zastępami do pożaru biura na ulicy Poznańskiej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oddymili pomieszczenie, po ugaszeniu sprawdzili kamerą termowizyjną czy nadal nie ma zagrożenia pożarem.

- Reklama -

[Best_Wordpress_Gallery id=”114″ gal_title=”Pniewy biurowiec”]

OSP Pniewy

 • W sobotę 3 czerwca, o godz. 17:42 jeden zastęp OSP Duszniki został zadysponowany do pożaru autobusu na drodze krajowej nr 92 (odcinek Sękowo- Podrzewie). Przyczyną zadymienia była awaria turbiny w pojeździe. Na miejscu działali również Strażacy PSP Szamotuły, OSP Podrzewie, oraz OSP Sękowo.

 

OSP Duszniki

 • W niedzielę 4 czerwca, o godz. 10:36 dwa zastępy OSP Duszniki zostały zadysponowane do kolizji drogowej dwóch pojazdów w miejscowości Wilkowo gm. Duszniki. Na miejscu działali również Strażacy OSP Wilkowo.

[Best_Wordpress_Gallery id=”115″ gal_title=”Kolizja Wilkowo”]

OSP Duszniki

 • W poniedziałek 5 czerwca, o godz. 6:15 Strażacy OSP Duszniki zostali zadysponowani do pomocy Policji w prowadzeniu poszukiwań mężczyzny, mieszkańca miejscowości Zakrzewko. W momencie wyjścia Ratowników w teren poszukiwań zaginiony mężczyzna został odnaleziony przez Policje na terenie miejscowości Chełmno.
  Siły i środki: 2 zastępy OSP Duszniki, 1 zastęp PSP Szamotuły, 1 zastęp OSP Podrzewie, 1 zastęp OSP Sękowo, 1 zastęp OSP Grzebienisko, 1 zastęp OSP Wilkowo.

OSP Duszniki

 • We wtorek 6 czerwca 2017 r., doszło do kolizji w miejscowości Pólko gm.Kaźmierz, w którym udział brały: auto osobowe i motorower Simson. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, kierujący motorowerem został zabrany do szpitala w celu przebadania. Na miejscu akcji działay: JRG Szamotuły, OSP Kaźmierz, ZRM, Policja.

[Best_Wordpress_Gallery id=”116″ gal_title=”Kolizja motorower”]

OSP Kaźmierz

 • We wtorek 6 czerwca strażacy z OSP Otorowo naprawiali uszkodzony przez wiatr dach.

[Best_Wordpress_Gallery id=”117″ gal_title=”Naprawa dachu”]

fot. OSP Otorowo

 • 8 czerwca w Krzeszowicach kierowca motoroweru wjechał w tył auta osobowego. W akcji ratunkowej brały udział dwa zastępy z PSP Szamotuły, jeden zastęp z OSP Otorowo, policja, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowiec LPR.

[Best_Wordpress_Gallery id=”118″ gal_title=”Krzeszowice”]

fot. OSP Otorowo

 • 8 czerwca o godz. 13.38 strażacy z PSP Szamotuły oraz OSP Pniewy zostali zadysponowani do pożaru samochodu osobowego w Pniewach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali palącą się komorę silnika samochodu osobowego. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się komorę silnika oraz schłodzeniu elementów karoserii.

fot. PSP Szamotuły (st. asp. Maciej Maćkowiak)

 • W piątek 9 czerwca o godzinie 17:50 strażacy z OSP Ostroróg zostali zadysponowani do Jastrowa w celu zabezpieczenia lądowiska dla LPR. Miał tam miejsce wypadek z udziałem motocyklisty, który został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

fot. OSP Ostroróg

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe