- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Jubileusz 65-lecia istnienia OSP Baborowo

Sobota 10 czerwca była szczególnym dniem dla społeczności Baborowa, jak również dla całego Powiatu Szamotulskiego. Tego dnia wielokrotnie podkreślano znaczenie jednostki OSP Baborowo w życiu codziennym mieszkańców wsi, gminy i powiatu. Z uznaniem mówiono o druhnach i druhach ochotnikach, którzy nie bacząc na nic wyjeżdżają na ratunek potrzebującym, gdy tylko zawyje syrena.

Sobota była dla nich wielkim świętem – dniem jubileuszu 65-lecia istnienia jednostki, która od ubiegłego roku działa w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. To także w sobotę baborowska OSP wzbogaciła się o sztandar.

- Reklama -

Wczesnym sobotnim popołudniem przed strażnicą w Baborowie odbyła się uroczysta msza święta podczas, której poświęcono sztandar. Po zakończonym nabożeństwie druhny i druhowie oraz liczne grono gości wzięli udział w strażackim apelu. Gratulując pięknego jubileuszu, Starosta Józef Kwaśniewicz składał na ręce Prezesa OSP Baborowo, Eugeniusza Łomińskiego moc serdecznych życzeń. Przypominał zarazem o ważnej roli, jaką ochotnicy pełnią w życiu naszego powiatu.

W dalszej części uroczystości strażacka brać wraz z mieszkańcami podziwiała występy artystyczne, a następnie bawiono się na festynie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”119″ gal_title=”OSP Baborowo”]

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe