- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

„Poznaj Polskę” – Uczniowie z „Rolnika” w Krakowie [ZDJĘCIA]

W dniach 10-12 października 2022 r. uczniowie klas czwartych technikum z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd odbył się w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

W pierwszym dniu naszego pobytu w Małopolsce udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda dopisywała podczas zwiedzania zamku na Pieskowej Skale oraz robienia zdjęć przy słynnej maczudze Herkulesa. Następnie przejechaliśmy przez malowniczą dolinę Prądnika do Ojcowa. Dodatkowym punktem programu było odwiedzenie opactwa benedyktynów w Tyńcu z którego rozpościerał się piękny widok na Wisłę. Następnie udaliśmy się do Wieliczki aby się zakwaterować.

Drugi dzień był przeznaczony na zwiedzanie grodu Kraka. Rozpoczęliśmy od Kazimierza, czyli żydowskiej dzielnicy Krakowa. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do kościoła na Skałce, czyli Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa. Stamtąd blisko było już na Wawel do którego przed wejściem przywitał na smok. Był więc czas na podziwianie Zamku Królewskiego oraz bazyliki archikatedralnej. Nieco później udaliśmy się do kościoła franciszkanów w którym urzekły nas bogato zdobione wnętrza. Następnie przechodząc obok słynnego okna papieskiego przy ul. Franciszkańskiej i budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego doszliśmy do Rynku Starego Miasta. Tam podziwialiśmy Sukiennice, kościół Mariacki czy Bramę Floriańską. Jednym z punktów naszej wycieczki był Kopiec Kościuszki. Wieczorem udaliśmy się pociągiem do największej w Polsce Galerii Krakowskiej.

- Reklama -

Trzeci i ostatni dzień wycieczki upłynął pod znakiem zwiedzania kopalni soli w Wieliczce. Największe wrażenie zrobiła na nas podziemna kaplica św. Kingi. Po wyjechaniu na powierzchnię udaliśmy się do autokaru w drogę powrotną do Szamotuł. W bardzo dobrych humorach snuliśmy plany kolejnej eskapady w ciekawe miejsca naszego kraju.

Aleksandra Sadek, Ewelina Otulakowska, Piotr Gotowy

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe