- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Wronki. Z brytyjskimi więziennikami oraz społecznikami z BARKI o reintegracji opuszczających zakłady karne

13 października w Zakładzie Karnym we Wronkach gościła delegacja brytyjskiej Służby Więziennej oraz towarzyszący im przedstawiciele Fundacji BARKA. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej osób opuszczających jednostki penitencjarne.

Z inicjatywą wizyty studyjnej wyszła Fundacja BARKA UK, organizacja non-profit, której celem jest pomoc bezdomnym migrantom z Europy Środkowo-Wschodniej w Wielkiej Brytanii. Na zaproszenie Ewy Sadowskiej, kierującej działaniem BARKI UK, w Polsce gościli m. in. przedstawiciele kierownictwa Zakładu Karnego Huntercombe  – jednego z największych brytyjskich więzień dla osadzonych spoza Wielkiej Brytanii, Wicedyrektor Generalnej Służby Więziennej Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciel Centrum Deportacyjnego przy Lotnisku Heathrow w Londynie. Jednym z punktów pobytu delegacji w naszym kraju był również Zakład Karny we Wronkach.

Gości z Wielkiej Brytanii przywitał Dyrektor wronieckiego więzienia, mjr Mariusz Przybył. W programie wizyty we Wronkach znalazł się czas na zwiedzanie zakładu oraz prezentację polskiego systemu więziennictwa, a także przedstawienie podejmowanych działań i dobrych praktyk w obszarze reintegracji społecznej i zawodowej osób opuszczających zakłady karne, zwłaszcza w zakresie współpracy administracji penitencjarnej z organizacjami pozarządowymi.

ŹródłoFot. Barka UK

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe