- Reklama -
16.9 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Powiat. W szpitalu zaszczepiono już 1800 osób. Ani jedna szczepionka się nie zmarnowała

Punkt Szczepień w SP ZOZ w Szamotułach od 4 stycznia szczepi personel jednostek świadczących usługi z zakresu ochrony zdrowia, tzw. grupę „zero”. Należą do niej wszystkie osoby świadczące usługi na rzecz jednostek ochrony zdrowia, niezależnie od umowy – personel medyczny, administracyjny, również psychologowie i kapelani udzielający w szpitalu wsparcia osobom chorym, także na obszarze covidowym oraz personel techniczny.

Do tej pory zaszczepiliśmy 1800 osób, w tym ponad 350 osób z załogi szpitala. Jeszcze w tym tygodniu, pierwsze zaszczepione osoby otrzymają drugą dawkę – informuje rzecznik prasowy szpitala Michał Wasielewski.

- Reklama -

Tylko w ubiegłym tygodniu szpital wykorzystał wszystkie 820 dawek, które otrzymał. Na żadnym etapie szczepień – ani jedna szczepionka się nie zmarnowała! Rozpoczynają się również szczepienia seniorów. Zainteresowanie jest bardzo duże. W ciągu kilku godzin wszystkie dostępne  terminy zostały zarezerwowane. -Pracujemy w największej możliwej obsadzie. W trosce o komfort wszystkich, którzy zdecydują się zapisać osobiście, uruchomiliśmy nawet dedykowany seniorom punkt zapisów – dodaje Michał Wasielewski.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe