- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Powiat. Szkoły włączyły się do akcji sprzątania świata

W dniach 15-17 września odbył się 30. finał Akcji Sprzątanie świata – Polska. Do akcji przyłączyły się również szkoły z powiatu szamotulskiego.

Z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach w sprzątaniu świata wzięli udział uczniowie klas I i II technikum ochrony środowiska i technikum architektury krajobrazu. Terenami wyznaczonymi do sprzątania były: Park Zamkowy, Park Sienkiewicza, parking przy Placu Sienkiewicza, zejście na targowisko, ul. Zamkowa od internatu do ul. Nowowiejskiego oraz tereny należące do szkoły.

Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach skupił się na czyszczeniu terenów wzdłuż alei Jana Pawła II.

- Reklama -

Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach też wziął udział w czyszczeniu świata, sprzątając tereny otaczające szkołę.

W akcję zaangażowały się również szkoły wronieckie – W Zespole Szkół nr 2 we Wronkach młodzież z klas pierwszych wyczyściła ze śmieci brzeg Warty, wroniecki „przełazek”, ulice na „Górce”, natomiast w Zespole Szkół nr 1 wysprzątano teren wokół szkoły.

Sprzątanie świata – Polska

Sprzątanie świata to polska edycja akcji Clean up the World, która swój początek wzięła od sprzątania Australii. W 1993 roku jej pomysłodawca, australijski żeglarz i biznesmen Ian Kiernan, rozszerzył ideę Clean up Australia na cały świat pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rok później Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła tę ideę w naszym kraju pod nazwą Sprzątanie świata – Polska. Założyła też Fundację Nasza Ziemia, która od początku koordynuję tę akcję w Polsce. Patronem Honorowym ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata – Polska jest Ambasada Australii – informują organizatorzy.

Tegorocznym hasłem przewodnim akcji było „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak podkreślają organizatorzy, w ich działaniach nie chodzi o to aby cały czas sprzątać, ale o to aby w końcu przestać śmiecić i poprawnie gospodarować odpadami.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe