- Reklama -
26 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Nietrzeźwi kierowcy na drogach: kierująca Porsche miała 2,5 promila, kierowca forda wjechał w sklep

Od 16 do 22 września trwają policyjne działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). W pierwszych dniach akcji, na naszych drogach zatrzymano troje nietrzeźwych kierowców.

Akcja ROADPOL Safety Days ukierunkowana jest na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania przewiduje działania podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Organizatorzy akcji podkreślają, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim prawidłowe zachowania użytkowników dróg.

Jednym z największych problemów, na który należy zwrócić uwagę, są kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie. Tylko w miniony weekend policjanci z naszego powiatu zatrzymali troje nietrzeźwych kierujących.

- Reklama -

W dniu 16 września, policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali kierującego fordem focusem, który miał 0,88 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Przecławiu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy.

Następnego dnia, funkcjonariusze z terenu powiatu szamotulskiego interweniowali wobec dwojga nieodpowiedzialnych kierowców. W Dusznikach, podejrzana o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobieta, została ujęta przez obywatelki, które zwróciły uwagę na jej podejrzaną jazdę. Po przeprowadzonym przez interweniujących policjantów badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż podejrzana o kierowanie samochodem marki Porsche miała 2,52 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości został ujęty przez policjantów z Wronek. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Samołężu. Nieznany kierujący samochodem uderzył w ścianę sklepu, po czym odjechał z miejsca kolizji. Na drodze pozostawił m.in. tablicę rejestracyjną. Po sprawdzeniu okolicznego terenu, okazało się, że sprawca nie zdołał odjechać daleko. Nieopodal funkcjonariusze zastali uszkodzonego forda mondeo. Na miejsce powrócił też podejrzany o kierowanie nim. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał 0,90 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Wszystkie te osoby odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie kary pieniężne, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara więzienia.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe