- Reklama -
13.4 C
Szamotuły
środa, 27 października, 2021

Powiat szamotulski: trzy pożary ścierniska w jeden dzień

Polecamy

W czwartek druhowie z powiatu szamotulskiego nie mieli chwili wytchnienia.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Przyborowo wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania o godz. 13.18.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Chlewiska, OSP Kaźmierz, OSP Baborowo, OSP Otorowo oraz OSP Sokolniki Małe.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściernisk i balotów słomy.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palące się ściernisko i baloty słomy oraz dogaszeniu pogorzeliska. Teren pożaru został oborany przez miejscowych rolników.
Spaleniu uległo 5 hektarów ściernisk i baloty słomy.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (34 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Reklama -

Kolejne zgłoszenie o pożarze ścierniska i balotów słomy w miejscowości Szamotuły wpłynęło do szamotulskich strażaków o godz. 14.52
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Baborowo, OSP Piotrowo, OSP Słopanowo, OSP Koźle oraz OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściernisk oraz balotów słomy.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palące ściernisko i baloty słomy oraz dogaszeniu pogorzeliska. Teren pożaru został oborany przez miejscowych rolników.
Spaleniu uległo 30 hektarów ściernisk oraz baloty słomy.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (36 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po zadysponowaniu i wyjeździe jednostek do zdarzenia w miejscowości Szamotuły, o godz. 15.09 dyżurny Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Ludwikowo.
Dyżurny do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Brodziszewo, OSP Ostroróg, OSP Obrzycko, OSP Otorowo oraz OSP Objezierze z powiatu Obornickiego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściernisk na znacznej powierzchni.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palące się ściernisko oraz dogaszeniu pogorzeliska. Teren pożaru został oborany przez miejscowych rolników.
Spaleniu uległo 10 hektarów ściernisk.
W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Natomiast w piątek strażacy z gminy Szamotuły zostali zadysponowani do pożaru w miejscowości Osowo Nowe.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -