- Reklama -
17.1 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Objazdowa Scena Artystyczna wyleci w sierpniu do 10 wsi w gminie Szamotuły

OSA Objazdowa Scena Artystyczna – projekt Szamotulskiego Ośrodka Kultury – wyleci w sierpniu do 10 wsi w gminie Szamotuły. 

OSA Objazdowa Scena Artystyczna to mobilna scena (samochód) docierająca do wsi w gminie Szamotuły. – Dotrzemy z imprezą plenerową bezpośrednio do mieszkańców wsi. Zaproponujemy im występy sceniczne oraz twórcze działania wokół sceny z udziałem całych rodzin – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury – To nasz sztandarowy projekt letni dla wsi, który z pewnymi zmianami programowymi realizujemy już od 10 lat. Zawsze cieszy się od dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że będzie tak również w tym roku.

- Reklama -

Po przyjeździe OSY do wsi na scenie i wokół niej sporo się będzie działo. Odbędą się występy zespołu Sigma, duetu z muzyką klezmerską Duo Ruach i akordeonisty. Poza występami scenicznymi będzie można wziąć czynny udział w działaniach twórczych i animacyjnych wokół mobilnej sceny. Dla wszystkich chętnych będą warsztaty rękodzieła podczas których będzie można stworzyć m.in. pocztówki z wykorzystaniem motywu haftu z ludowego stroju szamotulskiego. Młodsi i starsi będą mogą spróbować swoich sił w warsztatach pracowni garncarskiej. Uczestnicy stworzą gliniane zawieszki z motywami z haftu szamotulskiego. Zapewne dużą atrakcją jest też strefa gier i zabaw z dawnych lat. Całe rodziny zostają zaproszone do gier i zabaw inspirowanych okresem dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu Teatr „Wagabunda” z Krakowa. Będą też animacje, konkursy z nagrodami i wata cukrowa.

OSA Objazdowa Scena Artystyczna tego lata pojawi się w sobotę 7 sierpnia o godz. 15-17 w Gałowie, o godz. 18.-20 w Śmiłowie, w niedzielę 8 sierpnia godz. 15-17 w Gąsawach i godz. 18-20 w Myszkowie. Następnie nadleci w sobotę 14 sierpnia o godz. 15.00-17.00 do Kępy, o godz. 18.00-20.00 do Baborówka, w niedzielę 15 sierpnia o godz. 15.00-17.00 do Mutowa, o godz. 18.00-20.00 do Szczuczyna, w sobotę 28 sierpnia o godz. 14.00-16.00 do Otorowa i na zakończenie o godz. 17.00-19.00 do Brodziszewa.

– OSA ma już swoją dobrą markę i wiem, że jest oczekiwania w naszych wsiach. To jest nasze wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wsi. Zapraszam do zabawy i wspólnych, pozytywnych działań mieszkańców wymienionych wsi oraz tych okolicznych – mówi Piotr Michalak.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe