- Reklama -
15.6 C
Szamotuły
piątek, 12 sierpnia, 2022

Nauka w służbie bezpieczeństwa pacjentów – współpraca Politechniki Łódzkiej i szpitala w Szamotułach

W dniu 29 lipca 2021, pod patronatem Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak, Dyrektor SPZOZ
w Szamotułach Remigiusz Pawelczak podpisał list intencyjny z Politechniką Łódzką Wydziałem Mechanicznym oraz Instytutem Maszyn Przepływowych reprezentowanymi przez Rektora Politechniki Łódzkiej dyrektora Instytutu Maszyn Przepływowych prof. dr hab. inż. Krzysztofa Jóźwika.

Strony wyrażają chęć nawiązania współpracy w ramach międzynarodowego projektu AnBaCo “Warstwy antybakteryjne zol-żel zawierające nanocząstki węgla”, który będzie realizowany przez Politechnikę Łódzką w ramach programu M-ERA.NET na lata 2020-2023 we współpracy
z Uniwersytetem Technicznym w Libercu w Czechach oraz koszalińską firmą TERMEX. Celem projektu jest weryfikacja działania warstw antybakteryjnych zol-żel w warunkach szpitalnych. Wyniki badań wykażą czy klamki, uchwyty, poręcze pokryte warstwą antybakteryjną opracowaną w projekcie, sprawdzą się w szpitalu. Koordynatorem projektu ze strony Politechniki Łódzkiej jest dr inż. Anna Karczemska.

- Reklama -

Jeśli badania zakończą się sukcesem, mamy nadzieję, że warstwy antybakteryjne i antywirusowe będzie można wykorzystać do pokrycia elementów w urzędach i innych budynkach starostwa powiatowego, w tym między innymi w domach pomoc społecznej.  – mówi Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski.

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe