- Reklama -
30.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Powiat. Nowi ratownicy w szeregach OSP

W sobotę, 22 czerwca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbył się egzamin, kończący „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Egzamin pomyślnie ukończyło 40 strażaków (w tym 7 kobiet) Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym samym druhowie zyskali uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych. Szkolenie było prowadzone wg. Programu Szkolenia Podstawowego Strażaka Ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 21 września 2023 r., zatwierdzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach. Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Poznaniu oraz ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – informuje st. ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

- Reklama -

Podczas zajęć kursanci zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych oraz gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczyli: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach bryg. Arkadiusz Rakowski, Zastępca Dowódcy JRG Szamotuły kpt. Sebastian Groś, st. kpt. Daniel Wachnik oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach dh Zenon Pawlaczyk.

fot. sekc. Damian Czarnkowski, JRG Szamotuły
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe