- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Ponad pół miliona dotacji dla szamotulskiego szpitala

Sukcesem zakończyło się procedowanie wniosku o dotację na ponad pół miliona złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Dzięki współpracy poseł Marty Kubiak ze Starostą Beatą Hanyżak i dyrektorem Szpitala udało się pozyskać 548 tys. zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚIGW) na termomodernizację stacji uzdatniania wody w Szpitalu. 23 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy.

SP ZOZ w Szamotułach otrzyma dofinansowanie w wysokości 548 tys. zł w ramach programu priorytetowego nr 3.4 „Budownictwo Energooszczędne Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Podczas uroczystości w Warszawie podpisano umowę na termomodernizację stacji uzdatniania wody w szpitalu, na którą przeznaczone zostaną otrzymane środki. Ze strony NFOŚIGW umowę podpisał Artur Michalski – Zastępca Prezesa Zarządu. Od samego początku w projekt zaangażowana była również poseł Marta Kubiak.

Woda, którą uzdatnia się w szpitalu, musi spełniać najwyższe standardy jakościowe. Stacja uzdatniania wody w szamotulskim szpitalu gwarantuje osiągnięcie optymalnych parametrów jej czystości. Jednak budynek, w którym znajduje się stacja, wymaga modernizacji. Dobra współpraca, wspólna troska o pacjentów przynoszą wymierne finansowe korzyści. Kolejny raz mogę tylko podziękować pani Poseł i pani Staroście za skuteczność w działaniach na rzecz jakości pracy dla naszych pacjentów – mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Warszawie.
ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe