- Reklama -
27.7 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Ponad 14 mln złotych wsparcia dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu wspierającego finansowo szpitalne oddziały ratunkowe ze środków Funduszu Medycznego. Szamotulski szpital otrzyma najwyższą kwotę wsparcia spośród wszystkich szpitali w naszym regionie.

Rozstrzygnięcie naboru i realizacja inwestycji oznacza skrócenie czasu oczekiwania na pomoc, zwiększenie komfortu pacjentów oraz poprawę bezpieczeństwa i efektywności udzielanych świadczeń. To duży krok w naszych staraniach o lepszą opiekę zdrowotną w regionie – podkreśla pilski poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Środki zostaną przeznaczone na przebudowy i modernizacje SOR, a także doposażenie oraz wsparcie pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. Szpital Powiatowy w Szamotułach otrzymał 14 241 000,00 zł na realizację projektu, którego celem jest podniesienie jakości i dostępnych świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zakres tej inwestycji obejmuje m.in.:

- Reklama -
  • przebudowę, adaptację i modernizację oddziału SOR oraz pracowni diagnostycznych (Endoskopii, RTG oraz Laboratorium), poprzez modernizację i przebudowę wiaty i podjazdu dla karetek czy adaptację i przebudowę pomieszczeń na potrzeby Laboratorium i Endoskopii,
  • doposażenie SOR w sprzęt medyczny, m.in. aparaty RTG i USG, defibrylator czy wózek anestezjologiczny,
  • doposażenie pracowni Endoskopii – gastroskop, kolonoskop, bronchoskop,
  • doposażenie Pracowni Tomografii Komputerowej poprzez zakup wstrzykiwacza kontrastu.

Zadania mają zostać zrealizowane do 2025 roku.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe