5.7 C
Szamotuły
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Polski sukces we włoskim Montelibretti

W miniony weekend reprezentanci Polski, a wśród nich dwoje reprezentantów Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, rywalizowali we włoskim Montelibretti w międzynarodowych zawodach WKKW. Do kraju zawodnicy wracają z dużym sukcesem.

Polska drużyna WKKW pod wodzą trenera Marcina Konarskiego w składzie: Małgorzata Cybulska i Chenaro 2, Jan Kamiński i Jard, Mateusz Kiempa i Lassban Radovix oraz Joanna Pawlak i Fantastic Frieda rywalizowali we Włoszech w Pucharze Narodów WKKW, który był rozgrywany w konkursie CCI4*S NC. Po trzech próbach nasza drużyna zajęła trzecie miejsce na podium.

Spośród zawodników najlepszy wynik indywidualnie (10 miejsce) osiągnęła reprezentantka Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko – Małgorzata Cybulska, która rywalizowała w Montelibretti na swoim podstawowym koniu Chenaro 2.

Zawody w Montelibretti rozgrywane były w cyklu FEI Eventing Nations Cup 2020, a w ciągu tegorocznego sezonu rozegrane zostały trzy zawody tej serii – we francuskim Haras du Pin, Strzegomiu oraz we włoskim Montelibretti. Do klasyfikacji końcowej liczyły się dwa najlepsze wyniki. Polska drużyna dwukrotnie zajęła 3 miejsce (w Strzegomiu i w Montelibretti), dlatego w klasyfikacji końcowej Pucharu Narodów WKKW Polska także zajęła 3 miejsce.

Powodów do radości polskim kibicom dostarczył także start w Montelibretti Pawła Warszawskiego, lidera Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Zawodnik wraz z klaczą Lucinda Ex Ani 4 brał udział w konkursie CCI4*-L, w ramach którego zawodnicy walczyli także o kwalifikację olimpijską. Znakomita postawa pary w trzech próbach dała reprezentantowi Polski znakomite 6 miejsce w klasyfikacji końcowej konkursu oraz jednocześnie indywidualną kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Paweł Warszawski ma już na swoim koncie olimpijską kwalifikację z koniem Aristo A-Z, którą para wywalczyła razem z polską drużyną WKKW podczas Festiwal Jeździecki Baborówko w 2019 roku.