- Reklama -
7 C
Szamotuły
środa, 21 kwietnia, 2021

Czarny Protest na szamotulskim Rynku [FOTO, WIDEO] +18

Polecamy

Kilkaset mieszkanek i mieszkańców Szamotuł spotkało się dzisiaj na Rynku, by wyrazić swój sprzeciw dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Oficjalnie w Szamotułach zorganizowany miał zostać pokojowy spacer, jednak wydarzenie przybrało formę protestu. Mieszkańcy najpierw spotkali się na Rynku, gdzie przed siedzibą posłanki PiS, Marty Kubiak przemawiał m.in. poseł Jakub Rutnicki. Pod biurem posłanki zapalono też znicze. Następnie protestujący przemaszerowali wokół kolegiaty i dalej udali się w kierunku parafii pw. św. Krzyża. Tam doszło do groźnej sytuacji – według informacji przekazanych nam przez czytelników, w protestujących wjechało auto, ale nikt nie odniósł groźnych obrażeń. Jak informuje KPP w Szamotułach, 54-letni kierowca został ukarany mandatem karnym. W czasie protestu padło wiele obraźliwych haseł w kierunku Trybunału Konstytucyjnego i partii rządzącej.

- Reklama -

Ze względu na niecenzuralne słowa, filmy przeznaczone są dla dorosłych użytkowników.

Zdjęcia i filmy: Łukasz Wlazik

 1. Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem. To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść”

 2. w p0lsce jak w lesie, w USA to przynajmniej się zabijają i strzelają do siebie a nie jakieś nudy na protestach, żałosne, albo robicie to na pełnej kurwie albo nie róbcie gówno protestów

  • Akurat nasz Szamotulski protest był z wykopem. Nie na każdym wjeżdża się samochodem w tłum ludzi 🤦‍♀️

 3. Tego nam teraz trzeba – wielkich skupisk ludzi!A za chwilę będzie szpital i kostnica pełna ludzi z covit!!! Wtedy znowu wszyscy będą się modlić lecz życie?Takie mamy czasy

 4. I bardzo dobrze!
  Moje miasto takie piękne.

  Przepychanie jak tchórze takich chorych zmian przez tę pisowską protezę TK w czasie epidemii, gdy sobowiązują obostrzenia, bo może ludzie nie wyjdą na ulice, to jest chamstwo i upadek jakichkolwiek obyczajów państwa demokratycznego. Czego się spodziewali?

  Dodatkowo, procedowanie ustaw bez konsultacji – czasem w trybie ekspresowym, bezsensowne działania przy walce z epidemia – przez co wiele branż cierpi z powodu działań rządu i już widzimy efekty ich genialnych posunięć, szczucie na ludzi LGBT w celu rozgrywek partyjnych miedzy Ziobrem a reszta ZP, wyrzucone w błoto 70 mln na wybory widmo przez Sasina. Wiele grup społecznych ten rząd już męczy – od taksówkarzy po rolników.

  Gądecki się cieszy z posunięć władzy, więc ludzie kierują swoją uwagę na kościoły. Ten mariaż władzy i Kościoła Wam wyjdzie bokiem – jak było w Irlandii i Hiszpanii….i bardzo dobrze.

  • Tak… piękne miasto. Ciekawe kto posprząta ten bałagan pod biurem Posłanki. Może Pan Panie Norbercie posprząta ten bałagan po sobie?

  • Panie na literę „N”, weź kilka wdechów i coś na uspokojenie, nie jest PO twojemu to znaczy brak demokracji? Demos – lud, kratos – władza, większość ma rację. Ja tez musiałem 8 lat tolerować twoich pupilków, teraz oczekuje tego samego…..

 5. Tak. Teraz maski z twarzy opadły. Widzimy kim są naprawdę tacy ludzie jak Poseł Rutnicki cz Radny Węglewski. Wstyd Panowie.

  • Rutnicki to ten od Komorowskiego, zawsze przy nim – wierny, poznaję gościa,……nigdy nic mądrego z jego ust nie słyszałem

 6. A ja proponuję zrobić jeszcze jeden protest 🙂 tym razem może w sobotę i od 17 🙂 i zachęcam więcej mieszkańców i mieszkanek do wzięcia w nim udziału 🙂

  Zaczynają robić z nami co chcą jeszcze trochę i będzie zakaz wychodzenia z domu bez ich zgody.

  NA STOS Z JARUSIEM !!!!!!!! I POZOSTAŁĄ BANDA RZADOWYCH PIONKÓW.

  POLSKA TO KOBIETA !!! POLSKA TO WOLNOŚĆ !!!! POLSKA TO MY !!!

 7. Każde życie ma wartość i jest ważne. „Nienarodzeni” nie pójdą na protest w naszym świecie. Ktoś powinien o nich myśleć i wziąć ich w obronę. Przykazanie jest proste w swej wymowie – nie zabijaj !!!!!

  • To niech Pan nosi 9 miesięcy od sercem dziecko że świadomością że urodzi się z wieloma wąsami i po narodzinach bądź kilka godzin bądź dni będzie żyło w męczarni. Bądź umrze Pan razem z nim. Jak Pan by się czul !!!!!!

   • Xxxx. Nie wiem czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, ale samo stwierdzenie o noszeniu dziecka pod sercem definiuje, że jest człowiek, istota ludzka. Ma prawo do życia. Czy widziałeś/widziałaś jak wygląda zabieg aborcji ? Wiesz jak to wygląda ? Na czym polega ? Jak myślisz ile tam cierpienia ? Należy nazywać rzeczy po imieniu, a aborcja jest złem !!! To mord, tym bardziej straszny, że dotyczy bezbronnych i niewinnych. Życzę zdrowia. Z Panem Bogiem.

 8. Poseł Jakub i radny Bartosz zamiast pomóc miastu np w obwodnicy to szczują i podpuszczają ludzi do nienawiści. Nie można tak robić bo będziemy podzieleni jak mówią człowiek człowiekowi wilkiem!!! Wiadomo przesadzono z tą aborcją ale to Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok o nie zgodnosci z konstytucją!!!Wolny sad o to walczyliscie kilka miesiecy temu na ulicach !!!

 9. Potomkowie komuszych tęczowych lewaków robią zadymy, nie POdoba się to WYPAD z Polski, tam możecie się skrobać do woli……………co za język, co za maniery, totalny upadek moralny. Łapska precz od Kościoła……

  • Szkoda że Ciebie matka nie wyskrobala imbecylko. Lepiej milcz zamiast głupstwa pisać !!!! Tobie się nie podoba to wypieprzaj WOLNA POLSKA !!!! o taką Polskę walczyli i My walczyc będziemy !!

   • Delikatnie mówiąc w głowach wam się pomieszało. Jesteście taką mieszanką faszystowsko – neobolszewicką. Nawet runy faszystowskie macie w swojej symbolice. Ciekawe kto to wymyślił pewnie jakiś geniusz. A już wiem wasz sponsor Soros George.

   • twoje prostackie wyPOciny tylko świadczą o poziomie jaki reprezentujesz, neobolszewicki szowinizm………..

 10. Szamotuły zawsze były w tyle. Wszystkie miasta małe i duże potrafią się „zjednoczyć” tu by się zjednoczyli jakby piwo za darmo rozdawali 🤣🤣🤣🤣

 11. Wniosek po parodniowej analizie sytuacji… To Co Się dzieje to LEWACAKA rewolucja. Niestety większość osób biorących udział w tym ciamajdanie nie ma pojęcia w czym uczestniczy. Przychodzą tylko i wyłącznie by „dołożyć PIS”. Niestety w swej błogiej nieświadomości wspierają neobolszewickich faszystów. Obserwowałem dzisiejszy przemarsz tej hordy w Szamotułach. Byłem w szoku kogo tam zobaczyłem. Ale o szczegółach innym razem. Dajmy szansę na opamiętanie się tym, którzy są instrumentalnie wykorzystywani. Opamiętajcie się …. przecież wieszacie na swych domach biało czerwoną, a nie czerwona flagę .

 12. poziom dyskusji dobitnie świadczy, że Szamotuły to zacofane i zapyziałe miasto i nie zmieni mej oceny fakt, że znalazło się kilkuset ludzi, którzy dążą do wyprowadzenia miasta na tory, które prowadzą do nowoczesności i rozwoju przynajmniej intelektualnego.

 13. Zwierzęta. Normalnie zwierzęta. Do ***** się oo kątach pierwsi a ponosić odpowiedzialności za swoje czyny nie chcą. Was wyskrobać! Jest jeszcze nadzieja dla was. Eutanazja

 14. Nazwiska hańby:” „Rada ma pracować nad tym, aby głosy masowych protestów w Polsce (…) zebrać i uporządkować. Tak, aby żaden głos nie zginął” – przekazała w niedzielę mediom Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet. We wstępnym w składzie Rady znaleźli się: Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Jacek Wiśniewski, Robert Hojda, Mirka Makuchowska, Bożena Przyłuska, Dorota Łoboda, Katarzyna Krzyżanowska, Monika Płatek, Michał Boni, Piotr Szumlewicz, Sebastian Słowiński, Paweł Kasprzak, Kinga Łozińska, Dominika Lasota oraz Nadia Oleszczuk. ” skład rady konsultacyjnej strajku kobiet

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -