- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu

Zwiększona liczba policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach czuwała nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas Świąt Bożego Narodzenia. Podczas trwania działań na terenie powiatu szamotulskiego doszło do 8 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Przez okres trwania tegorocznych świąt kilkudziesięciu policjantów szamotulskiej komendy czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i powiatu. Działania prewencyjne „Bezpieczne święta” szamotulscy funkcjonariusze rozpoczęli już od 23 grudnia. Przez cztery dni trwania akcji mundurowi kładli szczególny nacisk na bezpieczeństwo podróżujących w tych dniach po terenie powiatu.

- Reklama -

Mundurowi sprawdzali m. in. stan techniczny pojazdów, kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Policjanci zwracali też uwagę na przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, a tym samym maksymalne ograniczenie liczby wypadków lub kolizji na terenie powiatu oraz udaremnienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierującym pojazdami.
Od 23 do 26 grudnia na drogach powiatu szamotulskiego funkcjonariusze odnotowali 8 kolizji. Szamotulscy policjanci nie odnotowali żadnego poważnego wypadku drogowego. Niestety w dalszym ciągu policjanci zatrzymują na naszych drogach kierowców, którzy decydują na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących – m. in. Nietrzeźwego 26-latka, który 24 grudnia doprowadził do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Seat Cordoba, jadąc ulicą Sportową w Szamotułach uderzył w przydrożne drzewo. 26-latek w chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna został przewieziony do szamotulskiego szpitala.

Ogółem na polskich drogach doszło do 167 wypadków, w których zginęło 18 osób, zaś 210 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców. Dane wskazują, że bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w ubiegłego roku – odnotowano o 10 wypadków mniej.

W roku poprzednim na drogach zginęło 18 osób, a o 36 więcej zostało rannych. Policjanci w tym roku zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców, podczas gdy w roku ubiegłym 735.

Pomimo, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były bezpieczniejsze od ubiegłorocznych, mimo wszystko apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

KPP w Szamotułach // Ewelina Grabowa

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe