- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Policyjna akcja w powiecie szamotulskim: 28 pieszych i 6 rowerzystów ukaranych mandatami

Wczoraj policjanci szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „NURD” – Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego.

W trakcie działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów oraz na zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania prowadzone były na terenie całego powiatu, ale głównie skoncentrowane zostały na terenie największych miast czyli Szamotuł, Wronek oraz Pniew. Policjanci zwracali też uwagę na drogi przy mniejszych miejscowościach.

- Reklama -

W ramach akcji, funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 28 pieszych oraz 6 rowerzystów. Popełnili oni wykroczenia takie jak m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, wchodzenie na jezdnię zza innego pojazdu, chodzenie nieprawidłową stroną drogi w przypadku gdy nie ma chodnika, jazda rowerem po chodniku oraz korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy rowerem – informuje asp. Sandra Chuda.

Działania policji mają zwrócić uwagę pieszych i rowerzystów, że ich bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nich samych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przypadku zderzenia z samochodem mają znacznie większą szansę na doznanie poważnych obrażeń. Lekceważąc przepisy ruchu drogowego, narażają się więc nie tylko na konsekwencje prawne, ale i na utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Kierujący pojazdami powinni natomiast pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

  1. Brawo, dzień po dniu takie akcje powinny być przeprowadzane i na drogach będzie znaczniej bezpieczniej. Pozdrawiam 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe