- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Policjanci zlikwidowali dużą uprawę konopi i wytwórnię marihuany

Policjanci z Wydziału Antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel narkotykami. Choć policjanci nie ujawniają szczegółów, sprawa ma prawdopodobnie związek również z powiatem szamotulskim.

W ramach śledztwa przeprowadzonego przez policjantów wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu oraz prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, natrafiono na działalność zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich, produkcją marihuany oraz handlem narkotykami.

24 kwietnia policjanci przeprowadzili akcję skierowaną w narkobiznes, w wyniku której rozbito zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się uprawą konopi indyjskich oraz produkcją marihuany na dużą skalę.

- Reklama -

Jak tłumaczy Wielkopolska Policja, członkowie grupy działali na terenie miejscowości Stęszew, gdzie ukryta była imponująca plantacja konopi indyjskich w jednej z hal przemysłowych. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znajdowały się setki roślin w ostatnim stadium wzrostu. Cała plantacja była wyposażona w zaawansowany technologicznie system nawadniania, oświetlenia, nawożenia i wentylacji.

Dzięki skoordynowanej akcji policjantów z KWP Poznań oraz Grupy Realizacyjnej KMP Poznań zatrzymano trzech podejrzanych, którzy odpowiadają za prowadzenie tej nielegalnej działalności. Jednak to nie koniec sukcesów funkcjonariuszy. Podczas dalszych działań, w innym miejscu ujawniono kolejną plantację, tym razem w nieczynnym już budynku pieczarkarni.
Po zatrzymaniu podejrzanych sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Szamotułach, który na wniosek policji oraz prokuratury, aresztował podejrzanych. Policjanci cały czas współpracowali z Prokuratorami, aby doprowadzić sprawę do końca
– informuje Andrzej Borówka, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Policji.

W trakcie akcji zabezpieczono narkotyki oraz sprzęt do ich produkcji, którego wartość szacuje się na ponad 650 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą poszukują kolejnych osób zamieszanych w proceder.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe