- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Policjanci „przywitali” poszukiwanego na dworcu kolejowym

Szamotulski kryminalny będący w czasie wolnym od służby rozpoznał podejrzanego o kradzież przewodów elektrycznych i zniszczenie mienia. Policjant widział, jak mężczyzna wsiada do pociągu w Poznaniu, poinformował policjantów z Szamotuł, którzy „przywitali” podejrzanego na dworcu. 56-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu więzienie.

W maju oraz w czerwcu tego roku, policjanci otrzymali zawiadomienia o przestępstwach, do których doszło w  przedsiębiorstwie rolno-produkcyjnym na terenie gminy Obrzycko. Z ustaleń wynikało, iż w maju br., nieznany sprawca  powyrywał drzwi i porozcinał przewody w skrzyniach prądowych rozprowadzających. Zniszczenia naraziły właścicieli na szkody w wysokości około 5 tysięcy złotych. Jakiś czas później, na przełomie maja i czerwca, nieznany sprawca, w tym samym miejscu ukradł prawie 27 przewodów elektrycznych o długości prawie 100 m każdy z tego samego przedsiębiorstwa. Przewody warte były około 4500 zł.

Policjanci pracujący nad sprawą, ustalili, iż kradzieży oraz zniszczenia mienia mogła dokonać ta sama osoba. Kryminalni rozpracowali ustalili, iż podejrzanym mógł być 56-letni mieszkaniec Szamotuł. Mężczyzna nie był jednak osiągalny w miejscu zamieszkania i nie łatwo było od razu na niego „natrafić”.

- Reklama -

W ubiegłym tygodniu, szamotulski kryminalny (który był w czasie wolnym od służby), na dworcu PKP w Poznaniu, zauważył, że do pociągu wsiada właśnie powyższy 56-latek. Policjant, który rozpoznał podejrzanego, szybko skontaktował się z funkcjonariuszami z Szamotuł, którzy w tym dniu byli w służbie i przekazał im wszystkie informacje. Sam, w pociągu obserwował mężczyznę, aby wiedzieć czy nie wysiądzie na innej stacji. Tym sposobem, na dworcu w Szamotułach, na 56-latka czekali już kryminalni.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany . Usłyszał dwa zarzuty- zniszczenia mienia oraz kradzieży. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Przyznał się do zarzucanych czynów. Za każde z tych przestępstw polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe