- Reklama -
7.2 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Rekordzista zapłacił 2 tys. zł i stracił prawo jazdy

W piątek informowaliśmy o akcji „Prędkość”, która prowadzona była na terenie całego kraju. Mamy już podsumowanie policyjnych działań na terenie powiatu szamotulskiego.

Przypomnijmy, że piątkowa akcja ukierunkowana była na kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

W trakcie akcji szamotulscy policjanci ujawnili 51 wykroczeń drogowych, z czego aż 46 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.

- Reklama -

Jeden z kierujących, za znaczne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Obywatel Bułgarii został zatrzymany do kontroli drogowej w Sędzinach. Na terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 117 km/h. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, mężczyzna zapłacił też mandat karny w wysokości 2000 zł – informuje asp. Sandra Chuda, rzeczniczka prasowa szamotulskiej policji.

Czterech kierowców straciło też dowody rejestracyjne – ich pojazdy były w złym stanie technicznym lub/i nie posiadały przeglądu.

Policja przestrzega kierujących przed nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze. Pamiętajmy, że przy nadmiernej prędkości, chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe