- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Podsumowanie długiego weekendu: siedem kolizji, troje pijanych kierowców

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach podsumowała długi weekend sierpniowy.

W dniach od 13 do 15 sierpnia policjanci interweniowali wobec trzech osób podejrzanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Jeden z nich kierował rowerem w Dusznikach mając 2,20 promila alkoholu w organizmie. Pozostałych dwoje nietrzeźwych było podejrzanych o kierowanie samochodami. Pierwszy z nich został ujęty przez obywateli po wjechaniu w ogrodzenie posesji w Pniewach. 22-letni mieszkaniec Pniew miał 1,10 promila alkoholu w organizmie. Druga podejrzewana o kierowanie samochodem, została ujęta w Sękowie. W chwili policyjnej interwencji, 24-letnia mieszkanka gminy Kaźmierz miała 1,18 promila alkoholu w organizmie. W przypadkach podejrzenia kierowania samochodami w stanie nietrzeźwości policjanci prowadzą dochodzenia w sprawach o przestępstwa, natomiast w przypadku rowerzysty- postępowanie w sprawie o wykroczenie – informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Na szczęcie na drogach naszego powiatu nie było poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci interweniowali w związku z siedmioma kolizjami. Do zdarzeń doszło w Zalesiu, Szamotułach, Dobrojewie, Sędzinach, Pniewach, Chełminku oraz w Dusznikach. W większości przypadków, przyczynami kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

W jednym przypadku, z uwagi na niedostosowanie do znaku „STOP”, na autostradzie A2 w Zalesiu zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa – informuje asp. Sandra Chuda.

W kolejnym przypadku, samochodem kierował mężczyzna, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 36-letni obywatel Gruzji, który kierował chevroletem, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku zjechał do przydrożnego rowu, gdzie „dachował”. Mężczyzna był trzeźwy, jednak w związku ze złamaniem sądowego zakazu odpowie nie tylko za wykroczenie, ale i za przestępstwo – dodaje policjantka.

W czasie długiego weekendu policjanci zatrzymali też dwie osoby, które kierowały samochodami bez wymaganych uprawnień. Wobec nich zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Fot. KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe