- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Policjanci podsumowali majówkę na drogach powiatu szamotulskiego

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach podsumowała długi majowy weekend. Policjanci interweniowali głównie w związku z kolizjami, wypadkami i nietrzeźwymi kierowcami.

Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w dniach od 1 do 5 maja skontrolowali stan trzeźwości blisko 120 kierujących pojazdami. Funkcjonariusze ujawnili też około 60 kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów w zakresie jazdy z dozwoloną prędkością.

W tych dniach policjanci odnotowali w sumie 7 kolizji i 2 wypadki drogowe. Do kolizji doszło w Kluczewie, na odcinku autostrady w Grodziszczku, w Szamotułach, na Stróżkach, oraz w miejscowości Stare Miasto. W tym ostatnim przypadku sprawca, który kierował motocyklem marki Kwasaki doznał obrażeń naruszających czynności ciała na dłużej niż 7 dni.

Do pierwszego zdarzenia, w którym to pokrzywdzony doznał obrażeń doszło w dniu 1 maja w Ćmachowie. Zderzyły się tam ze sobą czterokołowiec oraz motocykl marki Honda. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, iż 26-letni mieszkaniec gminy Wronki, który kierował czterokołowcem na oznakowanym skrzyżowaniu zderzył się z 65-letnim kierującym motocyklem. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Kierujący motocyklem został przetransportowany do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło 3 maja. W tym przypadku policjanci ustalili, iż na ul. Lipowej w Szamotułach 74-letni kierujący samochodem marki Fiat Panda potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 70-letnią mieszkankę Szamotuł. Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala.

W przypadku tych zdarzeń, pokrzywdzeni doznali obrażeń, które zakwalifikowały sprawy jako wypadki drogowe. Policjanci prowadzą więc postępowania mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadków.

Policjanci będą też prowadzili postępowania w sprawach kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Od 1 do 5 maja na drogach powiatu nie zabrakło również takich osób. W tych przypadkach, właściwą postawą wykazali się świadkowie, którzy zareagowali i zawiadomili Policję widząc osoby podejrzane o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich został zatrzymany na ul. Nowowiejskiej we Wronkach. Kierujący volkswagenem touranem miał 2,46 promila alkoholu w organizmie. Drugi został zatrzymany w Komorowie. Tam kierujący volkswagenem golfem miał 1,66 promila alkoholu w organizmie. W takich przypadkach kierującym pojazdami grozi kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami, grzywna, a także konfiskata samochodu lub konieczność zapłaty jego równowartości.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe