- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Policjanci ostrzegają przed oszustwami „na hydraulika”. 73-latka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Polecamy

Oszuści nie ustają w poszukiwaniu kolejnych ofiar. W ostatnim czasie poznańscy policjanci otrzymali kilkanaście zgłoszeń o osobach podających się za pracowników wodociągów, którzy w ten sposób dokonali przestępstw na szkodę starszych osób. Tym razem zdarzenia zaistniały w Poznaniu, ale nie można wykluczyć, że oszuści zapukają do drzwi mieszkańców innych miejscowości. Mundurowi po raz kolejny apelują, aby nie wpuszczać obcych do mieszkania i sprawdzić, czy bez wątpienia są pracownikami instytucji, którą reprezentują.

Tylko w czwartek poznańscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia od mieszkańców Poznania o tym, że zostali oni oszukani. Pierwszą informację policjanci dostali z rejonu poznańskich Jeżyc. Okazało się, że w godzinach popołudniowych do drzwi mieszkania samotnie zamieszkującej starszej kobiety, zapukał mężczyzna podający się za „hydraulika”. W rozmowie, poinformował seniorkę, że celem jego wizyty jest sprawdzenie drożności rur, a kiedy został wpuszczony do mieszkania nakazał kobiecie nalewać wodę w łazience. Po zakończonej wizycie, 82-latka zorientowała się, że z mieszkania zostały jej skradzione pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych, portfel z kartami płatniczymi, dokumenty oraz biżuteria. Natychmiast poinformowała o tym Policję.  

- Reklama -

Drugie zgłoszenie policjanci otrzymali od mieszkańca poznańskiej Wildy. W tym przypadku sposób działania oszusta był podobny. Mężczyzna podający się za „pracownika wodociągów” wszedł do mieszkania 73-latki, a po kilkunastu minutach i sprawdzeniu instalacji wodnej wyszedł. Po pewnym czasie bliski starszej osoby zorientował się, że z mieszkania zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych.       

Pamiętajmy!

Oszuści i złodzieje wykorzystują ludzką dobroduszność, niewiedzę i łatwowierność. Nieustannie modyfikują metody swojego działania. Informują o awarii wody, instalacji gazowej, grzewczej czy elektrycznej. Nierzadko wskazują na konieczność wymiany pieca gazowego,  drzwi wejściowych czy okien. Na swoje ofiary wybierają najczęściej starsze, samotnie mieszkające osoby. 

Kiedy do naszych drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika administracji powinniśmy zweryfikować, czy faktycznie w naszym budynku doszło do awarii i czy w związku z tym są prowadzone jakieś działania. Wszyscy lokatorzy powinni znać numery telefonów, pod którymi można kontaktować się w takich sprawach. Można je znaleźć na stronach internetowych spółdzielni mieszkaniowych oraz na tablicach ogłoszeń przy klatkach schodowych.

Pomimo presji czasu, jaką zawsze próbują wywrzeć oszuści, nigdy nie działajmy w pośpiechu!

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -