- Reklama -
9.1 C
Szamotuły
piątek, 24 marca, 2023

Policjanci odzyskali Audi warte 120 tys. zł

W miniony czwartek (18.05) policjanci z KPP w Szamotułach otrzymali zawiadomienie o przywłaszczeniu powierzonego mienia.

Jak informuje sierż. sztab. Sandra Chuda: Jak wynikało z ustaleń, mieszkaniec Szamotuł wypożyczył samochód marki Audi warty około 120 tysięcy złotych. 27-latek zrobił dobre wrażenie na wypożyczającym samochód. Tłumaczył, iż chce pożyczyć auto, gdyż będzie nim woził klientów drogiego hotelu na lotnisko.

Mężczyzna oszukał jednak właściciela. Nie wpłacił wymaganej umową kaucji. W dodatku pomimo upomnień i wypowiedzenia umowy najmu (na początku kwietnia br.) nie oddał samochodu. Obiecywał zwrot audi, jednak ciągle zmieniał wersje i samochodu nie dostarczył.

Wypożyczający stracił cierpliwość i zaczął obawiać się, iż nie odzyska cennego pojazdu. Złożył więc zawiadomienie w szamotulskiej komendzie Policji.

Policjanci szybko zadziałali i następnego dnia odzyskali przywłaszczone auto. Szamotulanin został zatrzymany, przesłuchany i usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia powierzonego. Nie przyznaje się do zarzucanego czynu. Odzyskany samochód wrócił do właściciela.

Mieszkańcowi Szamotuł za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

- Reklama -
fot. KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe