- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Policjanci na festynie charytatywnym dla chorej Marcelinki [zdjęcia]

Policjanci z Szamotuł wspólnie maskotką wielkopolskiej policji wzięli udział w festynie charytatywnym „DZIEŃ MOCY DLA POMOCY”. Podczas imprezy zbierano fundusze na operację serca niespełna trzyletniej Marcelinki. Satysfakcja jaką daje niesienie pomocy innym sprawia, że mundurowi chętnie włączają się w organizację imprez charytatywnych.

W minioną niedzielę, 24 marca w szamotulskiej hali „Wacław”, odbył się festyn połączony z licytacją, maratonem zumby i wieloma innymi atrakcjami. Cel był jeden – zebrać jak najwięcej środków na operację małej Marcelinki, która urodziła się bez lewej komory serca. Jedyną szansą dla dziewczynki jest bardzo kosztowna operacja w Niemczech.

W festynie uczestniczyli policjanci z maskotką wielkopolskiej policji, Sierżantem Pyrkiem. Żywa maskotka formacji oblegana była przez dzieci do wspólnych zdjęć. Funkcjonariusze przygotowali profilaktyczne stoisko, przy którym rozmawiali z uczestnikami festynu głównie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi mogli wykonać kolorowanki profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, ci starsi natomiast chętnie odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały także okazję do poćwiczenia prawidłowego przejścia przez przejście dla pieszych. W zamian za odpowiedzi i pochylenie się nad przedmiotową tematyką, uczestnicy otrzymywali od funkcjonariuszy odblaski, kamizelki odblaskowe lub profilaktyczne książeczki i elementarze.

- Reklama -

Dla dorosłych przygotowano różne ulotki, między innymi promujące zawód policjanta, przestrzegające przed zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej, czy też oszustw. Odwiedzający stoisko mogli także porozmawiać z policjantami na temat wykonywanego przez nich zawodu i dowiedzieć się jakie są warunki przyjęć do służby w policji.

[Best_Wordpress_Gallery id=”855″ gal_title=”Policjanci na festynie charytatywnym”]

Organizatorzy poinformowali, że podczas festynu udało się zebrać ponad 11 600 zł. Fotorelacje z poszczególnych wydarzeń można znaleźć na fanpage Marcelinki: Marcelinka – serduszkowa dziewczynka

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe