- Reklama -
2.1 C
Szamotuły
wtorek, 29 listopada, 2022

Koniec z darmowym parkingiem przy Lidlu

Niemiecka sieć dyskontów postanowiła zainstalować parkomaty na parkingu przy markecie w Szamotułach.

Podobne rozwiązania pojawiły się już w połowie 2018 roku w innych polskich miastach. Jak tłumaczy Lidl – rozwiązanie zostało wprowadzone na prośby klientów, którzy skarżyli się na zajmowanie miejsc parkingowych przez osoby postronne.

Dla klientów za darmo

Wprawdzie nie ma jeszcze regulaminu przy parkomatach zainstalowanych w Szamotułach, ale sprawdziliśmy jak ten system funkcjonuje w innych miastach. Dla osób robiących zakupy w dyskoncie pierwsze 1,5 godziny jest darmowe. Nie oznacza to jednak, że będzie można zaparkować pojazd i pójść na zakupy. Koniecznie trzeba pobrać bilet parkingowy i zostawić go za przednią szybą samochodu. Za brak biletu grozi wysoka, około stu złotowa kara. Dla pozostałych osób parking będzie płatny, dla przykładu w Poznaniu godzina postoju dla osób postronnych kosztuje 5 zł.

- Reklama -

W tej chwili nie znamy dokładnej daty uruchomienia systemu. Na parkingu umieszczono dwa parkomaty, brakuje jeszcze odpowiedniego oznakowania przy wjazdach i regulaminów. Prosimy jednak zwracać uwagę na znaki, ponieważ przez nieuwagę można otrzymać wezwanie do zapłaty na sporą kwotę.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe