- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Policja zaprasza na debatę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach zaprasza mieszkańców do udziału w debacie społecznej, dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie poświęcone zostanie przede wszystkim młodym, a także przyszłym kierowcom. Liczymy na opinie dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.

W związku ze wzrostem liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w 2017 roku, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach organizuje debatę społeczną, która zostanie poświęcona głównie tematyce bezpieczeństwa na drodze. Omówione zostaną m. in. dane dotyczące wypadków drogowych na terenie powiatu szamotulskiego, zasady ruchu drogowego, kary które grążą nieodpowiedzialnym kierowcom, podnoszenie kultury jazdy kierunjących, ryzyko związane z brakiem doświadczenia za kierownicą, zasady udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku drogowego.

- Reklama -

Celem jaki nam przyświeca jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu szamotulskiego oraz upowszechnianie i wymiana informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem.

Do udziału w niniejszej debacie zaproszeni zostali przedstawiciele różnych instytucji. Oprócz Policji, prelegentami spotkania będą przedstawiciele: Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotuach oraz SKODA Auto-Lab.

Debata ma charakter otwarty, w związku z powyższym zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś na temat bezpieczeństwa na drodze, a także takie, które chcą podzielić się z nami informacjami, które mogą na to bezpieczeństwo wpłynąć pozytywnie.

Debata odbędzie się w dniu 14 marca br. o godzinie 11:00 w Zespole Szkół im. E. Szczanieckiej w Pniewach (62-045 Pniewy, ul. Wolności 10.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe