- Reklama -
9.5 C
Szamotuły
czwartek, 23 marca, 2023

Podsumowano projekt „Wojna, Europa i ja”

Młodzież z Polski i Niemiec brała udział we wspólnym projekcie edukacyjnym. Uczniowie odwiedzili miejsca historyczne związane głównie z I wojną światową

W dniu 17 stycznia 2017 roku odbyło się podsumowanie trzyletniego projektu „Wojna, Europa i ja”, w którym brało udział 60 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach oraz 60 rówieśników z Friedrich Schiller Gymnasium w Königs Wusterhausen. W tych trzech latach młodzież spędziła wspólnie 8 dni na Mazurach (2014), 5 dni w Halbe koło Berlina (2015) i 7 dni w Saarbrücken oraz Verdun (2016). Podczas tych spotkań młodzież odwiedzała miejsca historyczne, związane głównie z I wojną światową, poznawała kulturę krajów, które odwiedzała i zawierała nowe przyjaźnie oraz znajomości, także doskonaląc język.

- Reklama -

Spotkanie podsumowujące odbyło się w szkole w Königs Wusterhausen. Powiat Szamotulski reprezentowali: Starosta Józef Kwaśniewicz, germanistka i opiekunka projektu Agnieszka Idkowiak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach Jacek Kucnerowicz. Natomiast stronę niemiecką – Starosta Dame Spreewald Stefan Loge, Dyrektor Szkoły Mario Bensch, Holger Wedekind i Olivier Breithaupt (nauczyciele gimnazjum im. Friedricha Schillera z Königs Wusterhausen, pracownicy Niemieckiego Związku Ludowego Opieki nad Grobami Wojennymi) oraz uczniowie niemieccy licznie biorący udział w projekcie.

Wszyscy obecni podkreślali merytoryczną wartość projektu i jego innowacyjność oraz zaangażowanie uczestników i organizatorów, zarówno ze strony niemieckiej, jak i polskiej.

– Zaprzyjaźnionej szkole przekazaliśmy plakat przedstawiający najważniejsze zdjęcia z trzech wspólnych spotkań. Wizyta była także okazją do poznania szkoły, która nas gościła – mówi dyrektor Jacek Kucnerowicz.

Inicjatywa ta nie mogłaby być zrealizowana bez finansowego wsparcia Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

[Best_Wordpress_Gallery id=”40″ gal_title=”podsumowanie projekt wojna”]

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe