- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Podpalacz z Piotrowa zatrzymany!

Policjanci z Obrzycka i Szamotuł zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Obrzycko, który jest podejrzewany o podpalenie stodoły oraz budynków gospodarczych. Łączna wartość strat poniesionych przez poszkodowane osoby to ponad 10 tys. zł. Podpalaczowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od 28 stycznia  do 12 lutego br. w miejscowości Piotrowo doszło do 7 pożarów. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji informacji zebranych w tej sprawie policjanci ustalili, że sprawcą uszkodzenia mienia może być jeden z mieszkańców.

13 lutego br. policjanci z Obrzycka i Szamotuł zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Obrzycko podejrzanego o to przestępstwo. Funkcjonariusze ustalili, że podkładał ogień pod stodołę i budynki gospodarcze w Piotrowie. Pierwsze podpalenie miało miejsce 28 stycznia, kolejne 1,5 i 12 lutego br. Łączna suma strat wynosi ponad 10.000 zł.

- Reklama -

Mundurowi przedstawili mu cztery zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek ze wszystkimi pożarami zaistniałymi w ostatnim czasie w Piotrowie. Nie wszyscy poszkodowani zgłosili się jednak na komendę.

O dalszym losie podpalacza zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe