- Reklama -
-2.5 C
Szamotuły
sobota, 3 grudnia, 2022

Podczas akcji „Prędkość” ujawniono ponad 60 wykroczeń. Rekordzista zapłaci 2000 zł mandatu

Wczoraj, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, policjanci szamotulskiej drogówki przeprowadzili na terenie naszego powiatu akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Rekordzista zapłaci 2000 zł mandatu.

Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Szczególnie tych zdarzeń, których skutkiem jest śmierć człowieka.

Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z zadań policjantów wydziału ruchu drogowego. Dlatego, aby zwróć uwagę kierowców na przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości, wczoraj policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”.

- Reklama -

W trakcie tych działań funkcjonariusze ujawnili 69 wykroczeń drogowych, z czego aż 59 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.

Rekordzista w zakresie wysokości mandatu karnego został ukarany grzywną w wysokości 2000 zł. Mieszkaniec powiatu obornickiego, który kierował samochodem w Gałowie, poruszał się samochodem niedopuszczonym do ruchu oraz korzystał z telefonu komórkowego w czasie jazdy. Oprócz wysokiego mandatu, mężczyzna dostał też 6 punktów karnych.

Drugi w kolejności co do wysokości mandatu karnego był mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który w Gaju Małym wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu oraz przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 40 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1800 zł oraz 12 punktami karnymi.

Policja przestrzega kierujących przed nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze. Pamiętajmy, że przy nadmiernej prędkości, chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią.

fot. KPP Szamotuły
Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe