- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Będąc pod wpływem alkoholu wiózł na motocyklu 8-latka. Obaj nie mieli kasków

Ponad 130 km/h i ponad promil alkoholu w organizmie miał jeden z zatrzymanych podejrzewanych o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Drugi mając 1,38 promila przewoził 8-latka na motocyklu. Mężczyznom grozi więzienie, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. Niniejsze sprawy są w toku. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

W minioną  sobotę oraz w niedzielę, w ręce policjantów „wpadło” dwóch podejrzewanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę w Podrzewiu. Dzielnicowy z Dusznik oraz patrolowiec z Pniew zauważyli mężczyznę, który kierował motocyklem. Zarówno motocyklista, jak i pasażer nie posiadali założonych kasków ochronnych. Mundurowi zatrzymali więc mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, iż motocyklem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Duszniki, a pasażerem był 8-letni chłopiec. W trakcie kontroli okazało się, iż brak kasków, to nie jedyne przewinienie kierowcy… Od 28-latka czuć było zapach alkoholu. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał 1,38 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi uniemożliwili mu więc dalszą jazdę, a dziecko zostało przekazane pod opiekę matce.

- Reklama -

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany około godziny 20.30 w niedzielę w Gałowie. Szamotulska drogówka, „namierzyła” kierującego oplem, który jechał ze znaczną prędkością. Mężczyzna miał ponad 130 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go więc do kontroli drogowej. Okazało się, iż samochodem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Policjanci zauważyli w jego samochodzie butelki po alkoholu. Wszystko wskazywało na to, iż mógł być pod jego wpływem. Choć twierdził, że alkohol wypił dzień wcześniej, badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili mu więc dalszą jazdę.

W niniejszych sprawach postępowania są w toku. Policjanci wyjaśniają zarówno sprawy popełnionych przez podejrzewanych wykroczeń, jak i przestępstwa jady w stanie nietrzeźwości. Zarówno 28-latkowi, jak i 30-latkowi grozić może do 2 lat więzienia, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe