- Reklama -
11.1 C
Szamotuły
wtorek, 20 kwietnia, 2021

Pniewy. Zjechał na chodnik i potrącił pieszą. Był pod wpływem alkoholu

Polecamy

Policjanci wyjaśniają sprawę wypadku, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Pniewach. Na chodniku potrącona została piesza. Kierujący jednym z samochodów biorących udział w zdarzeniu podejrzewany jest również o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w sprawie jest w toku.

W dniu 5 marca br. około godziny 13.15 doszło do zdarzenia drogowego w Pniewach na ul. Poznańskiej. Na miejscu pracowali policjanci z Pniew oraz z szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Okazało się, iż doszło do potrącenia pieszej 63-letniej mieszkanki Pniew.  W zdarzeniu brały również udział dwa pojazdy- opel omega (którym kierował 22-letni mieszkaniec Pniew) oraz seat leon (którym kierował 33-letni mieszkaniec Pniew). Funkcjonariusze ustalili wstępnie, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego kierujący seatem chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym przed nim, wjechał na chodnik, gdzie doszło do potrącenia pieszej.

- Reklama -

Nie bez znaczenia w sprawie może też okazać się fakt, iż przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości wykazały, iż kierujący seatem miał 0,86 promila alkoholu w organizmie.

Z miejsca zdarzenia piesza została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Okazało się, iż kobieta doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek.

Kierującemu seatem policjanci zatrzymali prawo jazdy. Na miejscu funkcjonariusze szamotulskiej drogówki sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Szczegółowe przyczyny oraz okoliczności wypadku wyjaśniane są w ramach postępowania prowadzonego przez policjantów z Komisariatu Policji w Pniewach.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podejrzewanemu grozić może do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywnę. Przypominamy również, iż zgodnie z art. 177 § 1. Kodeksu Karnego: „Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -