- Reklama -
9.5 C
Szamotuły
czwartek, 23 marca, 2023

Pierwsze dwa dni działań „NURD”

Od środy na drogach naszego powiatu trwa policyjna akcja pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez pieszych.

W pierwszych dwóch dniach akcji policjanci wylegitymowali 101 osób oraz skontrolowali 81 pojazdów. Ujawniono 69 wykroczeń za które nałożono mandaty karne. 6 wykroczeń dotyczyło nieprawidłowego zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów, jedno wyprzedzania na przejściu dla pieszych oraz jedno przekroczenia prędkości w pobliżu przejścia dla pieszych. 7 wykroczeń popełnili piesi przechodzący przez jezdnię w niedozwolonym miejscu lub robiący to w nieprawidłowy sposób. Ukarano też jednego rowerzystę poruszającego się po chodniku.

- Reklama -

Policjanci sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, zastosowali jedno pouczenie oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

  1. może tak policja zaczęła kontrolować rowerzystów nagminnie jeżdżących po chodnikach i te samochody na ul. zielonej parkujących na chodniku i drodze rowerowej

  2. Jak już mówimy o Zielonej to warto też wspomnieć o Wiśniowej, gdzie mechanik zrobił sobie prywatne miejsca parkingowe i niekiedy w dzień ciężko tam przejechać. Już nie będę wspominała o bezpieczeństwie bo dziecko tam strach puścić żeby pod jakiś samochód nie wpadło.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe