- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Pamiątkowo. Kiedy otwarcie przejazdu na ul. Baborowskiej?

Przejazd kolejowy na drodze powiatowej Pamiątkowo – Kępa został zamknięty 22 lipca. Planowo remont miał potrwać do połowy sierpnia, ale przejazd jest do dnia dzisiejszego zamknięty.

Michał Wrzosek z Budimeksu informuje, że firma wykonała swoje prace w terminie. Opóźnienie jest związane z montażem urządzeń sterowania ruchem kolejowym, którym zajmuje się inna firma.

- Reklama -

Informacje te potwierdza Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP PLK S.A.: „Prace na przejeździe w Pamiątkowie na ul. Baborowskiej w zakresie drogowym zostały wykonane. Zmienił się kąt skrzyżowania drogi z linią kolejową, przebudowano nawierzchnię drogi na dojazdach do linii kolejowej oraz wymieniono nawierzchnię przejazdu. Wzmocniono podłoże by ograniczyć skutki przejazdu cięższych aut. Przebudowano odwodnienie drogi i torowiska. Ze względu na zmiany układu drogowego konieczna była wymiana urządzeń zabezpieczających. Obecnie wykonywane są pomiary i testy nowych urządzeń, które będą zapewniały bezpieczeństwo na przejeździe”.

PKP PLK nie podało dokładnej daty otwarcia przeprawy. Bohdan Ząbek poinformował, że otwarcie przejazdu – po przetestowaniu urządzeń – planowane jest w połowie września.

  1. Bzdura. Nikt nie wykonuje od kilku dni żadnych czynności w obrębie przejazdu. Chyba coś się nie udało 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe